Srpen 2014

Dovolená, tenis, koně

28. srpna 2014 v 21:51 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, moc děkji za pochvalu sedla, není to sice dokonalé, ale snažila jsem se.
Jak bylo na dovolené?
Byla jsem tam od pondělí (ten článek se sedlem byl přednastavený), jeli jsme do Berouna, tam jsme se ubytovali, podívali do Koněpruských jeskyní, kde má taťka sestřenici, ona tam byla :) takže super překvapení :) byli jsme na prohlídce. Večer jsme šli se známou a s jejím pejskem podívat se po Berouně, pak dala pejska domů a šli jsme do restaurace, pak jsme šli do hotelu, nabídli buchtu a já jsem šla spát :), ona potom odešla.
Druhý den, jsme měli jet do Prahy a spát tam a pak jet domů, ale bylo škaredě, takže jsme se domluvili, že tam nebudeme spát. Jeli jsme se podívat na medvědi (Vojtu, Kubu s Matějem, z Večerníčku), v pondělí večer jsme tam byli, ale oni už spali. A měli jsme štěstí :) sice pršelo, ale Kubík vylezl a představil se nám :) stál i na zadních :).
Potom jsme jeli na hrad Tetín.
Potom jsme jeli na Karlštejn :) ale samozřejmě pršelo :/, ale byli jsme tam takže fajn :).Vyfotila jsem se :D vypadám jak zmoklá slepice, ale jsem tam s rovnátkama :D!
Potom jsme se jeli podívat na velkou Ameriku (lom) tam byl věnec a svíčky, protože tam skočil asi před rokem (nebo nevím kdy) nějakej kluk :(. Je to tam fakt velký.
Jeli jsme přes Srbsko :D (vesnice).
Potom jsme jeli do Prahy, šli jsme na Václavák a potom na Neviditelnou výstavu, průvodce byl slepý a my jsme šli ve tmě a poznávali předměty. Byli jsme v kuchyni a průvodce se mě zeptal, co to je, já jsem řekla svěrák -_- :D a byl to mlýnek na maso :D. Pak jsem měla po hmatu přečíst značku televize a dala jsem to :) byla to SONY, potom jsme šli na "ulici", vedle zahoukalo auto :DD, pak jsem měla poznat zase co to je, a já jsem řekla komín a ona to byla značka :DD! Pak jsme šli do "lesa" a on říkal, že Lenka nám pak něco řekne :D, po chvíli mi řekl že mám něco říct, já jsem nevěděla co, tak jsem řekla, že tam je něco dřevěnýho (právě jsem na to sahala) a on řekl, že jsem je měla upozornit na schod :D já jsem vůbec nevěděla že tam je schod. Potom jsme šli do místnosti, kde byli sochy, na jednu jsem si sáhla a měla jsem říct, co mi to připomíná, já jsme řekla že žalub :D a byl to Budha. Pak jsme šli do kavárny a on nám po slepu dělal kafe a čokoládu!
Potom jsme jeli domů. Takže jsme přijeli o den dřív. Ve 23:54 :D.
Včera jsem byla na tenise. Možná to je můj poslední tenis (až příští prázdniny), protože on jezdí do školy do Prahy, ale možná ještě budu mít trénink v září, ale nevím to jistě. Byl to můj nejlepší trénink! Chválil mě, i mě se zdálo, že mi míčky lítají tam, kam mají. Prý mi jde backhand skoro lépe než forehand :), smeč je super a podání taky :) mám z toho ohromnou radost :)! Teď budu s radostí chodit na kurty a trénovat :).
Dneska jsem se dozvěděla rozvrh -_- je šílenej :D ale snad to nějak zvládneme (je na internetových stránkách naší školy).
Dneska jsem byla po dlouhé době na koních, jela jsem na Vlastovi, mám úplně roztahaný ruce, protože furt dával hlavu dopředu :D ale bylo to dobrý. Připravovali jsme trasu na nedělní distanční jízdu :) já jsem sama řekla, že klidně budu u nějakého stanoviště (protože všichni koně byli obsazení a já se stejně ještě v sedle trochu bojím), takže budu na stanovišti a budu i fotit ;) takže se těšte na fotky :)!
To je všechno, mějte se hezky :).

Moje 1. sedlo

26. srpna 2014 v 7:00 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, v sobotu jsem vyrobila svoje 1. sedlo na SCH!
Najednou na mě přišla vyráběcí nálada, sedla jsem si na koberec a začala vyrábět :). Vůbec jsem se na žádné sedlo na netu nedívala, jen jsem si vzala sedlo od SCH a dívala jsem se jak co je, jinak nic..
Nemá třmeny, aby se jezdkyně hezky naučila jezdit bez třmenů (jasný :D, jen jsem prostě nevěděla, jak to tam dát).
Zapínání na podbřišník má jenom na jedné straně 3 přesky (a zapíná se jenom na 1 :DD) a na druhé to tam má jenom přilepený.
Dá se to sedlo i sundat.
Mám jenom sedlo, ne dečku pod to, to ještě doladím :).
Teď již fotky.
Je to moje 1. sedlo, vím, že tam jsou chyby!
Ještě někdy zkusím vyrobit sedlo pro Annie, ta má jenom uzdečku :)
PS: Peťa vyhrála v New Havenu :3! Velikánská gratulace, jsi jednička Peťo :3!

Dovolená

23. srpna 2014 v 20:25 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, v pondělí jedu na dovolenou do Prahy a okolí. A beru modely! Doufám, že bude čas fotit :). Ale, pozor, pozor, co se mi dneska stalo?! Četla jsem si časopis o koních a najednou jsem přemýšlela, jestli bych nevyrobila něco na modely! Po tak dlouhé době! Ale bojím se, že se mi pak zase nebude chtít - protože když to napíšu, tak se mi už nechce :D (to jsou problémy) ale nebojte, doufám, že něco vyrobím :) ;).
Kam že to pojedeme?

Liebster Award TAG

22. srpna 2014 v 14:19 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Pravidla:
1. Poděkuj blogerovi, který tě nominoval
2. Napiš 11 faktů o sobě
3. Odpověz na 11 otázek, které jsi dostal/a
4. Nominuj 11 blogerů s méně než 200 obyvateli, aby odpověděli na tvých 11 otázek

1. Děkuji Kami B.B za nominaci :)).

2. 11 faktů o mě :D:
1) Jmenuji se Lenka
2) Sbírám modely koní
3) Hraji tenis a moc mě baví
4) Viděla jsem se s Petrou Kvitovou :3
5) Chodím na tenisové tréninky
6) Pojedu na finále Fed Cupu 2014 do Prahy :3
7) Jezdím na koních
8) Už jsem i spadla
9) Nejradši mám Beníka
10) Mám ráda zvířata a sport
11) Moc ráda si čtu

Otázky :
Kolik ti je ? 13
Máš nějaký životní cíl? Čeho bys ráda dosáhla? Tenisový turnaj :) a nějaké koňské malé závody :)
Jezdíš na koni? Na jakém? (plemeno, jméno atd.) Ano jezdím, na Beníkovi, je to shetlandský pony a bohužel je nemocný :( ale mám ho moc ráda <3
Jsi vesničanka, nebo z města? Jsem z malého města, ve velkém městě bych bydlet nechtěla.
Představ si : Jdeš do města a na náměstí vidíš týpka pod slunečníkem, a na stolečku mu stojí nejméně 5 už starších vzácnějších Breyerů, se značkou : Prodej, Co uděláš? Těžká otázka :D, asi se ho zeptám, kde je koupil (ale jak se znám, určitě bych se nezeptala, protože jsem stydlivá :D).
Tvůj názor na BH? Jaké máš raději? (Clasics, Tradi ...) Breyeři se mi moc líbí :) ale bohužel jsou drazí :(, líbí se mi Classic a Stablíci :).
Kupuješ hodně schleichy? Třeba pokaždé co navštívíš větší město? Nebo místo kde je prodávají? Ne, to jen hodně málo si je koupím, když jsem ve větším městě kde mají obchod se schleichy. Ale vždycky se tam jdu kouknout :).
Koně nebo spíše ostatní zvířata, nebo vybavko? (od schleicha) Koně :)
Tvůj názor na Schleichy? Schleichové se mi moc líbí :) jsou malí a dobře se vejdou např. do tašky, když někam jedu a chci je vzít s sebou :)
Jak dlouho sbíráš? Kolik kousků obsahuje tvoje sbírka? První Breyery (Annie a Andyho) jsem dostala k Vánocům v roce 2012, blog jsem si založila v roce 2013. Mám 4 BH (3 koně + 1 jezdkyni), 9 SCH ( 1 pes, 1 jezdkyně, 1 pomocnice, 6 koní). Jestli mám počítat i CM, tak ty mám 2 (jedno jsem dělala sama a druhé jsem dostala od Garven).
Miluješ nákupy? (čehokoliv) Nákupy moc nemusím :D nejhorší jsou boty -_- :D, ale nákup jídla :3 po je dobré :D. Miluji když nakupuji něco pro koně, nebo na tenis a nebo SCH :).
Nominace:
Nominuji :) : bobešku, lišku, Šíšu, Galop, Tykvičku, Niku, PETZ, dr.Kiwi, Wolke, Janču, Kami Stylinson

Otázky pro Vás :) :
1) Co Tě dostalo ke sbírání?
2) Tvoje 1. SR
3) Nejoblíbenější knížka
4) Nejoblíbenější předmět ve škole
5) Nejoblíbenější plemeno koně
6) Letěla jsi někdy letadlem
7) Kde jsi byla naposledy mimo domov
8) Nejoblíbenější model
9) Kolik máš modelů?
10) Tvůj vysněný model
11) Oblíbená barva?

Díky, to je vše :). Jedu na oslavu na chalupu, pá ;)!

Vyndala jsem modely :)

17. srpna 2014 v 22:09 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj Mrkající, v pátek u nás byl sestřeničim syn a řekl, aby jsem si šli hrát s koníkama (modelama), ptal se mě, jak se dává sedlo :)), tak jsem mu to ukázala, připravila jsem překážky a on si hezky hrál (ne, nic jim neudělal:)), pak řekl ať nasadím koníkům deky, a tak ve mě vlastně vzrostla ta rančerká nálada :) byla jsem ráda, že modely mám a tak jsem si s nima hezky hrála, dávala deky, uklízela stáje :) ON je prostě super, vždycky mi dá tu super náladu :).
Dneska bylo hezky, říkala jsem si, že vezmu koníky ven a něco nafotím, ale nenafotila jsem, šla jsem si radši zahrát tenis, protože za 1. jsem nevěděla, kde mám fotit, protože furt fotím na stejným místě :D a za 2. teď mi došlo, že bych vlastně nemohla fotit, protože jeden foťák má půjčenej babička s dědou a dovolený (dneska se vrací) a druhej nefunguje :D. Ale co nejdřív něco nafotím, už mi to chybí :/.
Dneska tak jsem se dívala na oblohu (večer) a tam proletělo letadlo, říkala jsem si, jestli letělo z Prahy :D?! Pak mě napadlo, jaký to asi je, letět v letadle, ještě jsem v letadle nelětěla, už mi hodně lidí říkalo jaké to je, taťka taky letěl letadlem, povyprávěl mi :). Já se bojím výšek, ale zase chci letět letadlem :D REBEL :D tak co, jaké to bylo, když jste vy letěli letadlem - jestli jste teda letěli?
Jinak si tak říkám, jak bych ještě vylepšila CAMH, ale nic mě nenapadá :( napadl mě takovej blbej nápad, kterej jsem tam i zveřejnila, ale je to fakt blbnost :/ už nevím jak to mám vylepšit, aby tam někdo chodil a tak :/, mrzí mě to :/ snažím se, ale nějak ovoce nepřichází.

Backhand :3

14. srpna 2014 v 13:54 | Leník
Ahoj, jsem šťastná!
Dneska jsem byla na tréninku a konečně mi odstojně jde backhand! (Kdo neví, v google obrázkách pozná) Někdo si možná říká : ,,No a co, že jí to jde, to se máme zbláznit?" Ne, to ne, ale mě moc nešel, strašně dlouho jsem odstraňovala chyby, který jsem se jako samouk špatně naučila a teď? Konečně mi to jde :)! =)) To mě velice potěšilo!
Za rok možná pojedu i na nějaké turnaje =). Tady vám sem dám video, doporučil mi ho trenér (včera - měla jsem taky včera trénink), abych se koukla zpomaleně, jak hrají a velice mi to pomohlo =)!
Mějte se hezky!
Tenistka Leník
Ano, Maria Sharapova, Petra Kvitová je levačka a já pravačka, ale taky jsem se na ní dívala :)

Myšlení - aneb jak jsem myslela, když jsem byla malá

11. srpna 2014 v 20:48 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, u jedné super blogerky jsem viděla takový článek, kde píše, co si myslela o různých věcech, když byla malá. Moc se mi to zalíbilo, takže také píšu. Doufám, že jí to nebude vadit.

Mikuláš
Pamatuji si, když mi byly asi 4 nebo 5, přišel do školky Mikuláš s andělem a čertem. Zeptali se nás, jestli zllobíme apod. Já jsem se strašně bála, ale stejně jsem nahlas spustila, že někdy nedojíme obědy, ale že se rčitě polepšíme atd.. :D To si pamatuju dodnes, jak jsem všechno o školce řekla, a to jsem se strašně bála :D.
Pak večer k nám chodilo strašně moc čertů, 1 anděl a 1 Mikuláš, já jsem se těch čertů strašně bála, hrála jsem si zatím než přišli s Hančou, a když jsem slyšela ten rachot, volala jsem babičce a strašně jsem brečel strachem :D. Pak na nás zazvonili, já jsem byla za rodičema, aby mě neviděli, stejně jsem musela vykouknout :D, když odešli, oddychla jsem si :D.

Štědrý den
Když jsem chodila do školky (to jsme bydleli ještě v paneláku), tak vždycky před Štědrým dnem jsme s Hančou uklízely v obýváku a všechno přenosily, aby k nám Ježíšek přišel a nelekl se, že tam máme nepořádek. Na Štědrý den jsme večer (já, taťka a Hanča) chodili se dívat na koledy z věže, takže "Ježíšek" (na kterého jsme já a Hanča samozřejmě věřily) měl volné působiště :D. Vždy na večeři k nám chodí babička s dědečkem, když jsme přišli tedy z koled domů, tak jsme nachystali na stůl a pak jsme čekali na prarodiče. Ti přišli, najedli jsme se a pak jsme se dívali na pohádky :D. A pak zazvonil Ježíšek :D! Já si pamatuji, jak jsem si jednou přála, aby nám spravil repráčky které jsme měli v obýváku, aby nám hezky hrály koledy :D.

Problémy s písmeny
Já jsem měla problémy s vyslovováním. Nešlo mi L a R. A já se jmenuji Lenka a příjmení mi začína na R :D. Takže jsem místo Lenka R... říkala Jenička J... :D

Vajíčka v posteli
Když jsme byli u babičky a dědečka, tak si pamatuji, že nám babička říkala, ať nelezeme ve dne do ustlaných peřin (ona jich má vždycky několik na sobě), že tam má vajíčka, aby tedy nepraskly :D, já jsem tomu fakt věřila :D.

Třeba udělám další díl, ale to je na vás, jak se vám to bude líbit :)

45 kilometrů na kole

9. srpna 2014 v 21:13 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, dneska jsem byla s rodičema a s Hančou na výletě na kole :), ano, nadpis napovídá, kolik jsme ujeli km :D!
Prvně jsme jeli do nedaleké vesnice, že třeba známí budou doma, ale ejhle, nebyli byli na dovolený :D, takže jsme měli povoleno se jít vykoupat do jezírka, já jsem nechtěla, protože jsem se koupala v rybníku včera, ale mamka tam skočila. Pak jsme jeli někam, kam taťka něco potřeboval spravit. Pak jsme jeli dál :D. V té vesnici, další :D jsme si dali limču, podívali se na židovský hřbitov, tatínek rozhodl, že když už jsme se dohrabali až nahoru (cesta byla příšerná, do kopce a ještě kamínky, silniční kolo tady neuspělo), takže pojedeme horem, že tam určitě nějaká cesta naváže na silnici. Tak jsme jeli, cesta samej kamínek, ale aspoň ne tak do kopce :D. Hanča chudák se vybourala :/ dostala smyk, ale je OK. Potom jsem viděla stromy, tak si říkám, že tam je určitě silnice, ale nebyla -_-. Zeptali jsme se tam pána, a ten řekl, že po cestě, kterou jsme přejeli :D, tak že snad budeme v té vesnici kde chceme. OK, tak jsme jeli. Přejeli jsme ji kousek, takže to šlo :D. Ale tam kopec nahoru -_- kamínky, jo, ok :D, vyšlapali jsme to. Pak totálně dlooooooooooooooooooooooooooouhá cesta lesem, hřmělo, ale pak, viděla jsem tu vesnici!!! Konečně! Jak já jsem byla ráda:)! Přijeli jsme tam a po asfaltce jelo asi 40 cyklistů :D! Kde se vzali :D? Pak jsme jeli do města a tam jsme si dali jídlo :3. Tam jsme byli asi 2 hodiny, potkali jsme známí, takže jsme si popovídali. Pak jsme jeli DOMŮ! Konečně, čekalo nás sice ještě 16 km, ale já jsem se těšila domů :3. Když jsem přijela domů, byla jsem hodně červená :D. 45 kilometrů na kole! To je fakt super :) pro mě :D! Vždycky jsme jela první :D i z kopce jsem šlapala abych měla sílu na další kopec :). Bylo to fajn :). Jak se máte vy?

Tenisový trénink

6. srpna 2014 v 15:51 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, včera jsem byla na 1. tenisovém tréninku (jinak jsem si hrála o zeď, nebo s taťkou a nebo se známým, s tím jsem si hrála v pátek). Rozcvičili jsme se, zkusili pár triků s míčky a pak jsme šli na forehand, ukázal mi základní postavení apod. Řekl že ten mi jde a že se tedy jde na backhand. ,,Ten mi moc nejde." Přiznala jsem se. Zkusili jsme to a ono mi to jde :O! Tak to jsem koukala :D protože backhand byl moc slabší stránkou a teď mi JDE :D! Pak jsme šli na volej, ukázal mi základní postavení (to mi ukazoval samozřejmě při všem) a pak se jelo, ze začátku mi to moc nešlo, ale potom jsem se zlepšovala. Po voleji jsme zkusili smeč, potom podání, odpálit míček aby rotoval a pak mi házel míčky, abych je uběhala a dobře odpálila, forehand, backhand, střídalo se to :). Lil ze mě pot ale moc jsem si to užila :). Pak byl konec tréninku. Říkal, že je rád, že jsem přišla, protože potřebuje nějaký holky na turnaje družstev. Já mám sice ještě k turnaji daleko, ale makám a piluji, jak to jde ;). Zítra jdu na další trénink :3 už se moc těším :))!

Píšu, píšu, rozepíšu

3. srpna 2014 v 21:39 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, divný nadpis :D ale prostě mě napadl. Je hodně novinek, tak co? Chce se Vám to číst :D? Rozhodněte se :)), ale já píšu.
V pátek - Ráno u zubaře, dal mi 4 injekce, já jsem nemohla - bolelo to jak něco, v duchu jsem si furt říkala : ,,Už nikdy sem nejdu!" A pak to začalo vší silou se snažil vyvyklat zub ven, mamce se chudince udělalo zle, takže si otevřela okno, byla celá bílá, Hanča se začala protahovat a pak vykřikla, že jí přeskočilo koleno, sestřička telefonovala s pacientem! No to bylo :D, pak jsem uviděla zub venku, OK to ale nebylo, zůstal tam kořen!! Takovej malej s prominutím parchant :D, takže ho vytahoval, pak jsem něco ucítila na jazyku, byl to ten kořen :D. Takže, další zub, ten vylezl celej. HOTOVO! Huráááá! Doma jsem si s obkladem na puse lehla a usnula. Odpoledne jsem jela s taťkou připravovat elektriku do nedaleké vesnice na akci (moc ráda taťkovi pomáhám :)). Byl tam můj trenér (pomáhá mi s tenisem, ale je až z Prahy a tady se objeví jen někdy, takže mi pomáhá spíše přes PC, hrál i závodně), tak jsme si popovídali, já jsem si vzala raketu, taťka řekl, že si ji mám vzít, protože vedle je kurt. Nebyla tam sice síť, ale i tak to bylo super :) hrála jsem s trenérem! Dal mi rady, takže teď budu pilovat :)). V sobotu jsem jela na turnaj v badmintonu, hrála jsem s Hančou, hrály jsme 2 zápasy a všechny proti klukům a mužům :D. Jeden set jsme proti mužům vyhrály :D! Někdy možná i schválně blbě odehráli košíček a já na ně : ,,Hoši, děkujem!" :DDD Byla to společenská akce srandovní turnaj u známého :)). Oba dva zápasy jsme sice prohrály ale daly jsme do toho všechno! Pak jsme jako všichni děti dostaly medaile :). Bylo to super :3! Dneska jsem jela s taťkou ráno ke známému na snídani :D zavolal že toho zbylo hodně :D a to nám dali včera výslužku :D, pak jsme jeli do vesnice odklízet elektriku, byl tam trenér :D, odklidili jsme a jeli ještě někam. Pak jsme jeli domů. Večer jsme jeli ještě ke známýmu odklidit stoly z té akce. Bylo to fajn :).
Na koních jsem od té doby nebyla, stále se bojím, ale brzy tam pojedu.