Září 2014

Na kůře

28. září 2014 v 11:22 | Leník |  Fotečky
Ahoj, fotečky jsem nafotila v týdnu, ale neměla jsem kabel k PC (měla ho půjčený kámoška), ale už ho mám, včera nám jej dala, takže fotky se nahrávaj na rajče. Snad budou nahraný až dopíšu tento článek :D.
Včera jsem byla po dlouhé době na koních - byla jsem nemocná... Jeli jsme na velkou vyjížďku, měla jsem Beníka :3 na tom už jsem dlouho nejela - měl schvácení a potom na něm jezdily jiné holky. Upřímně jsem se bála, že bude dělat blbosti, ale po prvním cvalu to bylo fajn :) potom zača malinko řádit, ale useděla jsem to. Moc mě potěšil, protože i tak se choval vzorně, jsem ráda, že jsem na něm mohla po dlouhé době jet, i na opravéném sedýlku :3 (ano, dala jsem do opravy jeho sedlo, ale to už je dlouho, takže ho má hezky opravené :33), ano jela jsem už na tom opraveném sedle asi 3x ale ne tak dlouho jako včera. Nějaké fotky možná budou, nevím jistě, když tak přidám do dalšího článku ;). Počasí vyšlo krásně.
Dneska jdu na tenis, moc se těším :) možná budou fotky, ale nevím. Včera Peťa vyhrála turnaj ve Wu-hanu, takže velká gratulace :3 zasloužíš si to! Peťa pojede do Singapuru na turnaj mistryň :).
Jinak se v pondělí píšeme 2 písemky (ČJ a F), takže se jdu učit.
A proč takový nadpis? Protože jsem našla super místo k focení :3 na kůře, takže hodně fotek, co uvidíte za chvilku je na kůře. Nějací koníci tam vůbec nejsou k vidění :D (jojo, hnědá :D).
Jinak už se připravujeme na zimu, koníci mají deky, ale ještě tři nemají deky, takže těm udělám co nejdříve. Foky koníků v dekách jsou taky v albumu :).
Jinak při focení jsem našla provázek - pozůstatek kruhovky :D..
Vyfotila jsem i křížek... už nedrží, shnil.. už je tam asi 3 roky.. Je to hrobeček křečků, je tam zakopaných několik našich křečků, kteří jsou již v nebi... Ano, máme na zahradě křeččí hřbitov, ale co?! Jsou to (byli) také živé bytosti!
Jinak při focení sice svítilo sluníčko, ale vítr hodně foukal :/. Už začíná podzim..
Jinak tam jsou i fotky s Luckou, která kydá ve stáji.
To je asi všechno, co jsem vám chtěla říct.
Mějte se hezky!
A TADY samozřejmě odkaz na fotky ;).
PS: Přemýšlím udělat zápis SR, protože některé SRka už skončili, jiné nepíší články, takže si to promyslím..
Jinak nevím, co CAMH... asi to ukončím, co myslíte, nemá cenu to tam držet, když tam stejně nikdo nechodí... ale to si ještě taky promyslím...

Nicholas Winton - Síla lidskosti

21. září 2014 v 20:31 | Leník
V pátek (12.září) jsem byla se školou na filmu Nicholas Winton - Síla lidskosti
Já jsem to viděla poprvé. Teď vám řeknu SVÉ zážitky z filmu a MŮJ názor...
Kdo neví, kdo to byl Nicholas Winton - Za 2. světové války zachránil 669 dětí (hlavně židovského původu), odvezl je vlaky do Londýna do náhradních rodin. Byly tam i půlroční dvojčata! Rodiče je svěřili holčičce, které bylo 10, na nádraží. Ta se o ně postarala. Poslední vlak s nejvíce dětmi (250) měl odjet 1. září 1939, ale neodjel.. začala 2. světová válka. Nikdo z těch dětí nepřežil... Těm, které zachránil se říká Wintonovy děti. Nicholas Winton v květnu oslavil své 105. narozeniny.
FILM
Celým filmem provázel pán, kterého Winton zachránil. Mluvilo tam hodně "dětí" které zachránil, s jedním se moje sestra viděla i osobně!
Děti, jak se loučí s rodiči, doufají, že se uvidí (slíbili jim, že jen co to půjde, přijedou), ale už NIKDY se nepotkali... Rodiče ty lidi z Londýna neznali, nevěděli, komu dávají své dítě...
U filmu jsem na konci brečela... Jak se potkal se svými "dětmi" to mě dojalo.. Tato ukázka tam byla, kterou vám teď vkládám:
Jak se 3/4 postavilo :')...
Vlastně on nikdo nevěděl, kdo je zachránil. Bylo by to zapomenuto, jenže jeho manželka našla na půdě papíry a informace (které neměl nikdo vidět), zašla za Nickym a on se "přiznal". Takže po 50 letech, vůbec se to nevědělo, se svět dozvěděl, kdo je Nicholas Winton.
Byl i v Praze, a chce přijet na pozvání - 28. října na předávání...
Takže pak konec jsem probrečela... bylo to dojemné...
Upřímně, když řekli, že přijede na předávání "cen" do Prahy, řekla jsem si.. ,,Já ho prostě musím vidět!" byla jsem mimo, v šoku, slzy dojetí... Bylo mi jedno, že se na mě dívá skoro celá škola.. Já prostě neumím zastavit emoce...
Jak tam ty lidi v tom filmu povídala, jedna paní je spisovatelka (ta jak na videu sedí vedle Nickyho - modré šaty) a já jsem si našla knížku od ní, píše přesně o tom transportu, o Nickym... Takže si ji v knihovně půjčím-ano jaké to mám štěstí že ji tam mají.
Teď nějaké fotky..
Kdo neviděl film, opravdu doporučuji kouknout, kdo má rád dějiny..
Památník na hlavním nádraží (byla jsem u něj)
Nicholas Winton
Nicky s jejím se zachráněných dětí

To je vše..

Fotky modelů vyfotím zítra (ale nevím, kdy je dám na rajče)

Co je nového v tenise?

19. září 2014 v 17:12 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, v neděli jsem byla na tenise, bylo to fajn :) ale musím se zlepšit, nevím jestli se u toho nepřetáčím...
Před týdnem bylo semifinále David Cupu Česko - Francie, prohráli jsme, ale stejně, kluci díky! Radek dohrál zápas až do konce, i když mu nebylo dobře.
Jinak už je rozlosováno na další ročník, budeme hrát proti Austrálii doma.
Dnes ukončila svoji kariéru druhá nejlepší hráčka světa - Li Na. Mrzí mě to, měla jsem ji ráda, byla milá, přátelská... Přeji hodně štěstí v soukromém životě. Good luck, Li Na :)!
Tento článek asi není moc pro ty, co se tenisem nezabývají podrobně, takže se jinak všem omlouvám :(...
Já jsem nemocná, hezké počasí a já jsem nemocná :/, doma jsem od úterý.. Mám kašel, rýmu, teplotu.. No, to vás asi nezajímá.
Do češtiny samozřejmě musíme dělat čtenářský deník (přečíst knížky a napsat o čem byly). Je to na celý školní rok. Ale já už mám všechny přečtené :D!
Teď k blogu:
Asi změním písmo, už je tady docela dlouho...
Nevím, mám udělat zápis SR nebo jak? Polovinu co tam mám už nepíše...
Jinak, moc mě štve, že skoro vůbec nefotím :(, nevyrábím, prostě nic :( . . .
Budu se snažit (až se uzdravím) něco nafotit, upřímně, chybí mí to...

Co všechno sbírám?

14. září 2014 v 17:39 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, jsem tady s dalším článkem - CO VŠECHNO SBÍRÁM.
Jestli jste si mysleli, že sbírám jenom modely, tak jste na omylu.
Když jsem byla malá, cca 6 let :D? Tak jsem sbírala všechno kolem StarDance. Určitě ten pořad znáte, mám ho moc ráda, ráda tančím a tančím společně s Hančou :). Když jsem viděla v novinách logo StarDance, hned jsem to vystřihla, viděla jsem nějakou osobu která tam tančila - vystřihnout :D! Prostě všechno. Měla jsem toho opravdu hromadu, ale bohužel nevím, kam se to podělo :( což je škoda, ráda bych se na to podívala :D.
Pak jsem taky sbírala poštovní známky, měla jsem takový "sešítek" (no prostě tam jsem ty známky dávala :D). Myslím, že jsem jich měla docela dost, ale zase nevím kde to je :/.
Jinak, NEJDE SE VÁM PŘIHLÁSIT NA BLOG.CZ? Na Google Chrome a Mozille to nejde, ale na Exploreru ano :)).
Dneska jsem byla na tenise :), asi budu chodit jednou do týdne na kurt, abych tam měla čáry apod.
Teď jdu napsat na CAMH. Tak snad si to někdo PŘEČTE.
Prosím, prosím, neudělá mi někdo dess? Prosím pište pod tento článek do komentářů, moc díky.
Příští článek : Co je nového v tenise?

TAG

11. září 2014 v 19:10 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
PRAVIDLA:
1) Poděkuj blogerovi který tě nominoval
2) Napiš 11 faktů o sobě
3) Odpověz na 11 otázek které jsi dostala
4) Nominuj 11 blogerů

1) Díky FRISY za nominaci :D
2) Už jsem byla jednou nominována, takže asi o mě víte docela dost, jestli se chcete na něco ještě zeptat, napiště do komentářů pod tento článek
3) Jde se na to : 1. je tvoje nejoblíbenější zvíře kůň? ano 2. Pokud jsi viděla film SPIRIT-DIVOKÝ HŘEBEC, jaký je tvůj názor? Neviděla 3. Nejoblíbenější jídlo? Smažený sýr s hranolkami :D a ještě dukátové buchtičky :3 4. Jaký koňský model se ti z novinek 2014 líbí nejvíce? Trakénský hřebec 5. Tvoje nejoblíbenější knížka? V šedých tónech od Ruty Sepetysové <3 6. Když někdo před tebou začne mluvit o koních jako o potvorách co uděláš? Bohužel spolužáci přede mnou schválně tak mluví, nejdřív jsem na ně řvala že koně jsou fajn atd.. ale vím, že když jim odpovídám, tak to dělaj ještě víc, takže si toho nevšímám, i když mi to rve srdce 7. Jaký je tvůj názor na koňské pólo? Nevím, vždycky jsem viděla jen obrázky a ne videa, takže opravdu nevím 8. Který sport je podle tebe nejtěžší? Hraji tenis a jezdím na koních, obojí je sport velice těžký, ale krásný :3 9. Dáš přednost breyerům nebo schleichům? Schleichům, jsou dostupnější 10. V jakých cizích zemích jsi byla? Chorvatsko, Slovensko, Rakousko, Německo (ale to jenom že jsem přešla hranice :D), asi se nemyslí když jsem jenom projížděla ne? Protože to by bylo dost když jsem jela do Chorvatska 11. Jsi pesimista, optimista nebo realista? Pesimista . To je všechno děkuji za nominaci, už nikoho nebudu nominovat, protože myslím, že už jste všichni vyplnili TAG. Jak se máte? Já se mám nějak nachcípaně :/ ale snad to bude lepší. Teď otázka , CHCETE ABY NA CAMH BYLA SOUTĚŽ O FOTKU MĚSÍCE - ZÁŘÍ? Právě nevím, jestli to mám dělat, protože třeba se pak nikdo nepřihlásí nebo nevím :/ takže prosím, napište do komentářů pod tento článek, díky. Příští článek : Co všechno sbírám?
o koních jako o potvorách, co uděláš?
7. Jaký je tvůj názor na koňské pólo?
8. Který sport je podle tebe nejtežší?
9. Dáš přednost breyerům nebo schleichům?
10. V jakých cizích zemích si kdy byl/a?
11. Jsi pesimista, optimista nebo realista?

Závody

7. září 2014 v 13:37 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Včera jsem byla na jezdeckých závodech. Konaly se kousek od naší stáje, byla super atmosféra, počasí a vše, co k závodům patří.
Jeli jsme tam samozřejmě po kopytě. Já na Juráškovi, kterého jsem pak předala kamarádce, která jela soutěž přede mnou. Jela jsem jízdu zručnosti (prvně jsem se bála, ale trenér mi řekl, že je to jenom pro legraci, a tak jsem tedy jela). Kamarádka mi předala již rozježděného Juráška. Zavolali moje jméno a vjela jsem na kolbyště, čas se začal měřit projetím židlemi, poté následoval slalom, kolotoč na koni, jezdec zpátky skákal slalom v pytli, ke koni doběhl a jel ke kabátu, ten si oblékl, jel k druhému stojanu, tam kabát odevzdal, poté už se jelo na křížek (pro menší kavaleta) a poté mezi židle - cíl.
Slalom jsem projela, sice jsme asi třetí kužel skoro shodili, ale naštěstí jen skoro. Kolotoč bez problémů, ale ten pytel ! První dva kužely jsem byla až moc předkloněná a málem jsem zkusila porvrch jízdárny, ale naštěstí to dopadlo dobře, po překonání v pytli jsem běžela pro Jurdu a poté jsme jeli ke kabátu, Jurda se nelekl, takže super, kabát jsem odložila také bez problémů a najeli jsme na křížek, tam jsem bohužel málo pobízela a trošku se mi zastavil, ale skočili jsme to ;) a do cíle dojeli k pohodě. Měla jsem zatím nejlepší čas (1:50-dál nevím :D), byla jsem překvapená a moc mě to potěšilo (vlastně jsem vůbec nemyslela při závodě na čas a tak hezky to vyšlo). Poté mě už jen předběhli 2 jezdkyně, takže jsem byla třetí za což jsem moc ráda :)!
Hanča jela na Jumbovi, hezky jim to šlo, ale to vám určitě Hanča napíše na svém blogu.
Až budu mít čas, dám fotky na rajče.
Příští článek : TAG (ano byla jsem nominovaná, ale už nikoho nominovat nebudu, protože si myslím, že už všichni TAG vyplnili)

Fed Cup, 1. v republice, rozvrh...

3. září 2014 v 18:32 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj :), tuto písničku jsme dneska zpívali v AJ, je plná emocí a líbí se mi :)
Teď již k nadpisu. Dneska ve 12:00 začal předprodej vstupenek na finále Fed Cupu 2014 Česko VS Německo. Já tam jedu :3 už máme vstupenky a moc se těším :') jedu tam 9. listopadu (je to od 8. do 9. listopadu), to se pak i bude předávat titul :) už se moc těším, ještě musím vymyslet, jak se obleču :D. Můj strýc jezdí hodně na Fed Cup a na Davis Cup a zná se s teniskami a tenisty :), jezdí tam s partou, kde asi nejvíce slyšíme Baluho, ten troubí na trumpetu, takže jestli se někdo dívá a slyší trumpetu, tak to je on :)! Já tam budu takový maskot a už se moc těším :).
Psala jsem ZAV i o prázdninách a světe div se, jsem 1. v České republice :'O :') jsem moc ráda, vůbec jsem to nečekala :).
Jak všichni víte, od pondělí máme školu :D, když jsem přišla do školy, na nástěnce jsem viděla moje fotky :D (v červnu jsme se fotili, ti kteří něco udělali zajímavého pro školu), já tam jsem za Globe Games, za ZAV Houbař a za Dačického datla, takže jsem tam celkem 3x :D!
A jaký že to máme rozvrh :D? Včera jsme měli do 15:15 :D! Tedy 8 hodin. Jinak máme každý den 6 hodin. V úterý budeme psát písemku :D. Včera jsem dostala 1. známku (jedničku) za jazykový rozbor (prázdniny) :D takže je super, že hned 2. září známka a ještě jednička :).
A jak že dopadly závody?
Já jsem byla na stanovišti, asi 2 km vzdáleném od stáje :D. Ještě že jsem si vzala časopis :). Byla jsem u kolejí a projely 3 vlaky za tu dobu :D (cca 2 hodiny). Říkala jsem trasu, naštěstí nikdo nezabloudil. Taky jsem trošku fotila, zbytek fotila mamka, takže fotky na rajčeti, odkaz TADY.
Když skončili závody, začalo pršet! To teda vyšlo!
Možná jste si všimli, že mám na rajčeti nové album (Když fotím), jsou tam různé fotky, které jsem vyfotila tento rok, nejstarší fotka je asi 2 měsíce stará.