Leden 2015

Koně

31. ledna 2015 v 19:44 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, včera a dneska jsem byla na koních :), napíšu vám to popořadě.
Včera: Jela jsem na Juráškovi. Šli jsme na louku, kde jsme klusali a potom jsme cválali. Jurda všechny předjel, nejde zastavit, když běží, tak běží. (Jo, asi je to chyba, že ho takhle nechávám, ale nebylo kam by mohl utéct, byli vedle nás koně) Byl moc hodnej. I jsme šli přes menší potůček, on ho skočil a udržela jsem se!
Dneska: Jela jsem na Juráškovi. Šli jsme jinam než včera. Na místě kde jsme byli byla rozlehlá louka, tak jsme tam klusali a pak cválali (ne celou, jenom na kraji). Jurda si prvně trošku vyhodil, ale pak už byl hodnej. A pak jsme cválali celou louku. A pak ještě jednou zpátky. Jurda zas vyvalil, ale useděla jsem to. Pak jsme chvilku krokovali a jeli domů. Zas jsme cválali. Pak ostatní skočili příkop, ale já (a ještě kamarádka, která jela na Sendym - má bolavé nohy) jsem neskákala, netroufla jsem si. Pak jsme ještě chvilku cválali a pak už jsme krokovali domů. I jsem dneska fotila, fotky jsou na FB (možná někdo viděl, a kdo nemá FB nebo kdo mě tam nemá v přátelích tak jsou i na rajčeti TADY).
Dnešní fotky, které se mi nejvíce líbí.
Vlastovy chlupy:D
Sendy. ,,Co to máš?" :DD
Sendy s Vendy

Mějte se koňsky :).

PS. Ještě jsem přemýšlela, baví vás to tady, když píšu o koních a moc o modelech ne :/? Budu se snažit psát i o modelech! Byla bych ráda, kdybyste se vyjádřili do komentů. Předem díky.

Vysvědčení, lyžák...

29. ledna 2015 v 21:35 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, tak dneska bylo vysvědčení. Čekala jsem, že dostanu 4 dvojky, ale pak jsem si to ještě přepočítala a měla jsem jich dostat pět (což se taky stalo) - já jsem to počítala předtím podle zadní strany žák. knížky (tam máme ty hlavní předměty a co nám z nich vychází) a tam jsem spočítala 4 dvojky, ale pak mi došlo, že tam není CvM (cvičení z matematiky), a z toho mám také 2, takže se počet změnil..
Vím, není to nejlepší vysvědčení no... Ale těší mě, že jsem dostala pochvalu od p. ředitele, za psaní na klávesnici.

Už víme 100% že na lyžák se pojede příští týden, pojedeme od úterý do pátku - nebudeme tam spát. Ale ve čtvrtek tam nejedu s Hančou. Už se moc těším :), ale trochu se bojím, jestli jsem do lyžování nezapomněla :D, už jsem dlouho nejezdila, ale snad ne. Tak jsme si dneska byly půjčit lyže (nemáme vlastní), a v úterý hurá na svah :D. Tak držte palce, ať to přežiju ve zdraví, trochu se obávám :D. Takže se nebojte, že nebudou články, myslím, že vždycky večer něco stihnu napsat ;).

Jinak tady je malý poprašek sněhu :), jak u vás?

Wi-fi funguje :D

28. ledna 2015 v 19:07 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, jsem moc ráda, že se vám fotky líbily :).
ZMĚNILA JSEM NÁZEV ČLÁNKU, I JSME HO CELÝ POUPRAVILA. Minulý nadpis byl : Zklamala nás Wi-fi a v článku jsem o tom psala.. Prostě nám nešla Wi-fi, takže jsem se omlouvala, že budu méně obíhat, do té doby, než se to spraví.
Připojení samozřejmě nešlo, tak jsem jen tak zkusila vypnout a zapnout krabičku od Wi-fi a ono to naskočilo!! Takže jsem tady zase aktivní v plné parádě, internet funguje, psát články a obíhat budu zas jak dřív :)!

Zítra vysvědčení, já budu mít 4 dvojky (takže vyznamenání). Co budete mít vy? Jestli nechcete psát, samozřejmě nemusíte.
Příští týden asi pojedeme se školou na LYŽÁK :3!! Sice tam nebudeme spát, budeme se vracet domů, ale i tak se těším, snad to vyjde :3.
Mějte se krásně a užijte si jeden prázdninový den + víkend :).

Soutěž v psaní na klávesnici -Telč

27. ledna 2015 v 16:44 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, ještě než začnu psát o tématu tohoto článku, vám chci říct, že jsem byla včera fotit, nasněžilo, tak jsem vzala Bleska a Billyho + jsem fotila sůl. Více fotek TADY. Zjistila jsem, že Blesk a Billy mají skoro stejné postoje (až na jednu zadní nohu, kterou má Billy zvednutou).
Na rajče budu přidávat i fotky z fotokroužku, z minulého čtvrtka jsou tam fotky již přidány. Kdo se chce kouknout, tak ZDE.
Přidala jsem na rajče i fotky Bobíka :), jestli chcete, tak se můžete podívat SEM. Tady je ta, co se mi líbí nejvíce.
A teď již k tématu!

Dneska jsem jela na soutěž v psaní na klávesnici do Telče. Jeli z naší školy celkem 4 (3 žáci + p. uč.).
Přijeli jsme tam ještě hodinu před začátkem, takže jsme se nasvačili atd... Se spolužákem jsme byli oba strašně nervózní :D.
Pak bylo zahájení. Ukázala nám psaní na klávesnici mistryně světa! Má 900 (930 nebo tak nějak přesně) úhozů za MINUTU! Ta psala tak rychle! Jsem vůbec nestíhala :D! Přivítal nás pan Zaviačič (který vymyslel tu výuku).
Soutěžilo celkem asi 5 škol - 35 (?) dětí. Bylo to rozdělené na skupiny (byli tam i žáci 5. tříd, takže ty měli samostatnou kategorii), a pak nás (starší - 8. a 9. třídy) rozdělili po učebnách počítačů.
Myslela jsem, že budeme psát půl hodiny z papíru, ale psali jsme půl hodiny ZAV výuku od 1. cvičení. (Píšete podle toho, co vidíte na obrazovce a posunujete se buď po jednom cvičení, někdy i po více)
Když jsme dopsali, šli jsme za učiteli do učebny, kde bylo občerstvení. Byly tam už celkové výsledky. 1. místo měla holka od nás ze školy, 2. místo patřilo mě a 4. místo měl spolužák. Ten bojoval o 3. ale nakonec byl 4. o JEDNO cvičení!!!
Kámoška, co byla první napsala za půl hodiny 114 cvičení, já 95 a spolužák 88.
Pak jsme šli na vyhlášení. Dostali jsme diplomy, sladkosti a pak bylo vyhlášení nejlepší školy. Vyhráli jsme to, takže obrovská radost :).
Pak jsme jeli domů. P. uč. byla moc ráda a my taky, vůbec jsme takové umístění nečekali.
Tady můj diplom.
Odpoledne tady hezky svítilo sluníčko a poletoval sníh, tak jsem to vyfotila.

O nebojácném sedlákovi

24. ledna 2015 v 15:49 | Leník |  Příběhy
Ahoj, psali jste, že o pohádku máte zájem, tak tady vám ji píšu. P. uč. mi to včera zkontrolovala, něco jsem doupravila, v pondělí jí to dám, tak snad to dopadne dobře.. Jsou tam nějaké chyby s čárkami apod..., ale já to nechávám, aby mi poradila p. uč., abych to když tak neměla špatně. Budu ráda, když do komentářů napíšete svůj názor :). Dík. A teď již do čtění!
PS. Kdo nechce, samozřejmě si nemusí přečíst ;).

Omluva

21. ledna 2015 v 19:34 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, moc se omlouvám, že jsem od neděle nenapsala, ale včera jsem měla klavrní koncert. Byla jsem nervózní, ale dopadlo to dobře :), hrála jsem sama a pak i s Haníkem (čtyřručka).
Ve škole mají všichni žáci 2. stupně napsat vymyšlenou pohádku (žádné kopírování třeba Červené Karkulky na Černou atd..). Já už jsem to napsala, takže jestli chcete, můžu to sem napsat, ale je to pohádka, takže je to pro děti, takže se nad nějakýma věcma přeneste ;) pohádka je přeci s nadpřirozenými postavami ;). A proč to máme psát? Znáte někdo Matěje Mikšíčka? Ten se narodil ve vesnici blízko Dačic (cca 1 km). Tento rok je přesně 200 let od jeho narození, takže město vyhlásilo takovou soutěž..
Promiňte za kratší článek.
Budu ráda, když se vyjádříte do komentářů (k pohádce).

Kavalety, procházka, koňský den

18. ledna 2015 v 20:45 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, omlouvám se, že jsem včera nenapsala, ale neměla jsem nějak náladu. Včera jsem byla fotit na jízdárně Karmen s Bleskem jak zkoušejí kavalety :). Dneska jsem fotila zbytek koníků venku, přes noc nasněžilo, ale už to taje :/. Fotky kavalet i procházky v jednom albu TADY.

Dneska jsem měla opravdu koňský den. Ráno jsme jely s pánem, u kterého jsme jezdily (možná si vzpomínáte, skončily jsme tam protože neměl moc času, ale jsme stále v kontaktu a dneska po dlouhé době jsme tam byly). Tohle jsou ty koně TADY FOTKY, starší fotky. Vzali jsme koníky na vodítko, šli jsme na louku a tam jsme pustili 2 koníky a jednoho jsme drželi a střidalo se to, oni blbli a ta atmosféra byla fakt dobrá, ještě držel sníh (odpoledne už slezl), takže to bylo OK.
Odpoledne jsme jely do stáje do které jezdíme. Jela jsem na Sendym (ČT). I jsem cválala. Bylo to dobré :).

Mějte se hezky a vstupte pravou nohou do dalšího týdne!

Téma týdne - "Život bez internetu"

16. ledna 2015 v 19:08 | Leník |  Téma týdne
Vítám vás u dalšího článku, je to téma týdne. Ano, měli být fotky, ale jela jsem dneska na koně, a když jsem přijela, tak už je tma, takže určitě budu fotit zítra a dám sem fotky a v neděli dám fotky kavalet :).


Teď nás internet a PC uplně pohltil, no, jo, moderní doba..
Když jsem byla malá, nevěděla jsem ani co to je počítač, a žila jsem si dobře..
Od nového roku jsem si dala předsevzetí, že si budu hlídat čas na počítači, abych tam nebyla zbytečně moc dlouho, protože to je opravdu strašný žrout času!
U nás ve třídě jsou skoro všichni furt na mobilech (jsou na internetu, hrají hry), no to je něco, že je to baví! Ale prostě furt, i v hodinách -_-! Že jim to není trapný ...
Takže tato generace je docela zkažená, protože jsme si zvykli na internet a počítač.
Já myslím, že bych bez internetu přežila (nevím to na 100%).
Vždyť ve 20. století nebyl internet, žilo se dobře (nepočítaje 1. a 2. světovou válku). Povídali se pohádky, chodilo se ven sáňkovat, plavat v rybníce, a lidi si nestěžovali.
Jsme zvyklí na internet, takže nic nehledáme v encyklopediích, ale "jednoduše" jdeme na Google a vyGOOGLíme si to. Někdy to taky dělám, ale když není zaplej počítač, tak jdu hledat do knížek, proč bych ho zbytečně zapínala? V knížkách se toho dozvím i více, nejenom ten jeden pojem, ale mohu hledat i dál, když mne něco zaujme (vím, na internetu to jde taky, ale já mám ráda knížky).
Nechci se tímto do nikoho navážet, jen jsem řekla svůj názor.

Teď již k pár novinkám. Jak víte, jsem 1. v ZAV Houbař (nechci se chlubit), udělalo mi to velikou radost :), bylo hodně usilí, abych se dostala zase (ano, jednou jsem již byla 1.) na 1. místo (furt jsem byla 2.), to byla reakce, když jsem dala rekord! Nepopsatelné!
Ráno, když jsem přišla do školy, hned za mnou šla p. učitelka z administrativy (psaní na klávesnici) a gratulovala mi a říkala, že už na mě čekají a vedla mě k ředitelně. Já jsem vyvalila oči a zeptala jsem se ,,Do ředitelny?" A opravdu, šli jsme do ředitelny, tam mi poblahopřál p. ředitel a i p. učitelka, pak jsme šli k počítačům, abych se vyfotila a dají to na stránky školy.
Bylo to moc hezký :), jsem ráda, že jsem se vrátila do čela tabulky, ale nevím, jak dlouho tam vydržím, teď určitě začnou makat ostatní..:/

Jinak jsem dneska byla na koních, jela jsem na Jurdovi, ze začátku jsem se bála, cvávali jsme, furt jsem si byla nejistá, když jsme pak cválali naposled, už jsem si to užívala a pobídla jsem pořádně Jurdu, netahala za otěže, a jeli jsme první! Trochu jsem se překonala :), samozřejmě je to dlouhá cesta, ale myslím, že každý pokrok dobrý :).

Kdo chce, může si přečíst článek na stránkách školy, ale pozor, vypadám tam strašně -.-! TADY ČLÁNEK

Jinak už je na FB soutěž s tou fotkou (jak jsem poslala tu kapku), TADY fotka, budu ráda za každý LIKE :)!

Klid je síla, řek' tatínek - Zdenka Fantlová

15. ledna 2015 v 17:59 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Omlouvám se, že sem nepřidávám další fotky, ale dneska jsem měla fotokroužek, šli jsme fotit do parku, a pak už slunce zalezlo, takže sem dávám článek o pondělní přednášce, a zítra snad budou fotky ;). Fotky z fotokroužku ZDE. (Fotili jsme různé šmouhy atd... - samozřejmě je tam i moje milované makro :D :3)
Moc děkuji těm, kdo mi chtějí dát na FB LIKE, až bude soutěž v plném proudu, samozřejmě dám odkaz, díky moc :).
Jsem moc šťastná, po dlouhé době jsem na 1. místě v ČR základních škol v ZAV Houbaři, to je psaní na klávesnici :), udělalo mi to velkou radost :3 TADY tabulka ;).
27. ledna jedu do Telče na soutěž ZAV v psaní na klávesnici :), tak se těším, ale bojím se, že to zvořu :/ :D.
Ale teď již o té přednášce.
V pondělí jsem byla v knihovně na přednášce, kterou přednášela paní, která přežila 2. světovou válku, pochází z židovské rodiny, byla v koncentračním táboře, na pochodu smrti a jediná z rodiny přežila. Paní bude 93 let. Velmi pěkné povídala, o životě, jak se dostala do koncentráku atd.. Jmenuje se Zdenka Fantlová a napsala knížku o svém životě Klid je síla, řek' tatínek. Když ho odváděli od rodiny, byla to poslední věta, kterou rodině řekl..
Paní se dostala sem do Dačic, čilou náhodou. Po 2. světové válce žila v Austrálii, pak ve Velké Británii, rozhodla se, že se pojede podívat do ČR, aby zavzpomínala, při cestě letadlem si opřela hlavu o ruku a usnula, když se probudila, měla na ní krvavý vak, jela do nemocnice a tam jí řekli, že má jet do Dačič na rehabilitaci. Zrovna do Dačic, malé město a oni jí to nabídli! To je náhoda! Samozřejmě se byla podívat do vesnice, kde žila.. V Dačicích byla od června na rehabilitaci. A udělala přednášku! Ve středu odjela zpátky do Velké Británie.
Bylo to velmi dojemné. Moc hezky povídala..
Ta její knížka se tam i prodávala, tak jsme si jí koupili. Takhle vypadá.

Fotky

13. ledna 2015 v 18:13 | Leník |  Fotečky
Ahoj, tak jak jsem slíbila, dneska jsem byla fotit (včera jsem to nestihla, protože jsem byla na přednášce, o které též napíšu článek, asi tento týden).
Nádherně svítilo sluníčko, škola nám končila v 15:15, když jsme přišly domů, sluníčko zapadlo ! Ale i přesto jsem šla fotit, fotky nejsou moc kvalitní :/, takže se omlouvám :/, jedna je tam i s námrazou.
Zítra dofotím ten zbytek koníků, které mám v plánu fotit - snad bude svítit sluníčko. Dneska jsem totiž brala jen půlku těch, co jsem chtěla fotit.
Příští článek budou teda další fotky, pak vám sem dám fotky z jízdárny - vyzkoušíme kavalety od Šíši :), a pak vám napíšu o pondělní přednášce, a napíšu i téma týdne ;). Tak myslím, že se máte na co těšit :).
Dostala jsem od Mirandy diplom, moc děkuji ;)

Přihlásila jsem se do fotografické soutěže, když ji vyhraji, přijede za mnou sokolník se svým dravcem a ukáže mi výuku. Byla bych tedy moc ráda, kdybyste mi na FB dali na fotku LIKE (fotka s největším počtem LIKů vyhrává). Až fotka bude zveřejněna, pošlu vám odkaz :), byla bych moc ráda, kdybyste mi pomohli. Posílám tam tuto fotografii (není s dravci, ale prý může být i příroda).

Fotky z dnešního focení ZDE.

Tady je ta s tou námrazou ;)