Únor 2015

Hurá na chalupu

28. února 2015 v 15:45 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, zase začnu omluvou :(, nějak jsem nevěděla, co psát atd.. ale snad se to zlepší.
Za chvilku jedeme na chalupu, vezmene Bojara (pejska), tak se těším :), zítra možná pojedu na koně (nevím to jistě..). Děkuji všem, kteří se se mnou podělili o své zážitky u předchozího článku! Zkusím to :) (jestli mi ale Bena zase daj, nevím, jela jsem po něm opravdu po dlouhé době...).
Jinak máme prázdniny! Konečně :D moc jsem se na ně těšila! Furt nějaký písemky -.-..
Zítra jdu po dlouhé době na tenis, opravdu se moc těším! Už mi to chybělo, v hale je teď hodně obsazeno, protože je zima, tak tam dost lidí chodí (nejen na tenis, i na volejbal, nohejbal, fotbal..) - je to taková velká hala, můžete si tam dát branky a hrát fotbal/florbal, prostě je to víceúčelové. Když už jsem u toho tenisu, Lucka Šafářová dneska hraje finále v Doze, tak hodně štěstí, Luci :)*!
O prázdninách 100% půjdu fotit :)! Takže očekávejte fotky.
Za chvilku pojedem na tu chalupu, tak se jdu připravovat, promiňte za kratší článek.. Příště snad bude o modelech.

Jak to bylo na koních?

24. února 2015 v 22:29 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, zaprvé se chci omluvit, že nepíšu tak často, ale prostě škola, a další povinnosti, ale příští týden máme prázdniny, tak se to snad zlepší.
V neděli jsem byla na koních, jela jsem na Benovi. S holkama jsme šly na louku. Na začátku byl docela v pohodě. Když jsme klusali do kopce - udržela jsem ho. Pak ale začal docela vyvádět hopsat atd.. držela jsem ho a nechtěla jsem mu to dovolit. Když už to udělal po několikáté sesedla jsem a vedla ho v kroku. Asi po 10ti minutách jsem si na něj znovu sedla a jezdila společně s kámoškou (předtím jsme si koně totiž opracovávaly samy). Klusali jsme do kopce (vedle byl pás sněhu, ale nechtěla jsem tam jít, aby si zas nelehl), pak jsme zkusili nacválat, strašně valil, ale já jsem ho pustila, lepší, než když se s ním začnu přetahovat a ještě začne dělat kraviny. Pak jsme jeli pomalu k domovu, holky ještě něco řešily a já šla s Benem napřed - o pár metrů - (protože když Ben stojí, vymýšlí bejkoviny). Mluvila jsem na něj a uklidňovala, že koně hned přijdou, ale pak znenadání uhnul a cválal z kopce rychle jako praštěnej zpátky k nim.. :( Pak si na něj sedla Hanča a vycválala ho, pak si sedla zas na Vlastu a dojela jsem do stáje na Benovi. Jsem srab.. vím, to.. :/ už nevím, jak si mám pomoct :/.. Měli jste taky nějaký takový problém?
Na koně pojedu asi o víkendu (ale nevím to jistě, protože trenér je nemocný, taky u vás řádí hodně chřipka? - dneska mi bylo ve škole trošku špatně, ale naštěstí se to zlepšilo, takže jsem nemusela odejít domů).
Půjdu taky fotit modely, a možná si koupím classic jezdkyni, protože mám Kylie (tradi) a Karmen (SCH) a nemám na classic, a classic koně mám Annie (a Andyho, ale to je hříbě). Mám na ní sadu, ale jezdkyni ještě ne.

Koně, svátek, koně

22. února 2015 v 13:42 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, v pátek jsem byla na koních. Jela jsem na Jurdovi. Prvně jsme šli na cestu vedle jízdárny, dole bylo ještě dost sněhu a Beník (poník) se rád válí (v rybníce, v potoce) a tak se vyválel i v tom sněhu! A měl na hrbetě jezdkyni! Ta ho pobízela jak ji síly stačily a on v pohodě se válí dál -_- (naštěstí si nelehl na zády, jen na břicho na kopyta měl před sebou jak pes nohy :D), tak Hanča řekla, že budeme cválat nahoru (měli jsme) a že on snad poběží za náma a nebude se válet, ano běžel za náma, pak se ještě jednou vyválel -_- ale když koně nacválali, nechal toho a běžel za nima. S Benem se prostě nikdy nenudíme :D.
Cválala jsem na Jurdovi, bylo to dobré. Pak jsme šli na louku, byl hodně rozdováděnej, tak jsem si jezdila menší kolečko vedle trenéra, aby si s koňmi nedával závody. Pak jsme SKOČILI (opravdu skočili, malou strouhu, bála jsem se, ale zvládli jsme to) a šli na protější louku. Tam jsme cválali, ale Jurda vyváděl, i pohazoval zadkem - je to asi nic, ale já jsem se bála :/. Tak si na Jurdu sedla Hanča. Trenér mě zatím vedl na Matesovi. A říkal, že jsem nic nezapomněla (sed atd..), jen že mám strach, ale že se to určitě zlepší. Pak jsem ještě s Matesem skočili struhu (trenér mě vedl) a jeli jsme do stáje.
Včera jsem měla svátek, dostala jsem knížku takže mám co číst :D. Dopoledne jsem byla po dlouhé době na zdi (hrát tenis) a dneska MOŽNÁ půjdu do haly, ale nevím to jistě, protože je ještě dobrý film v TV, takže nevím, jak se rozhodnu :D (ten film jsem právě nikdy neviděla, ale viděla jsem ukázky a určitě je to fajn).
Za chvilku jedu na koně, pojedu na Benovi, tak jsem zvědavá, jestli nebude dělat neplechu :(, trošku se bojím, ale kámoška říkala, že když ostatní budou cválat, že klidně se mnou půjde krokem. Protože Ben vždycky vyvalí a kozlíkuje a má hlavu dole -_-. Tak držte palce, ať to zvládnu.

Honey

19. února 2015 v 21:57 | Leník |  Koně na ranči
Jméno : Honey (Hany)
Druh : Schleich (CM)
Plemeno : Quarter Horse (je to dobře?)
Výška : cca 7,5 cm
Barva : Strakatá
Honey
Více fotek na rajčeti ZDE

Valentine Live Show 2015

17. února 2015 v 18:29 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, zaprvé se chci moc omluvit, že jsem tak dlouho nenapsala! Chtěla jsem napsat včera, ale bohužel to nějak nevyšlo, tak píšu až dnes, snad nevadí...
V sobotu jsem byla na svojí 1. LS (VLS 2015)
Kdo neví co je to LS : Výstava modelů
Přijeli jsme tam déle (možná už jste četli u Haníka), máme to daleko a ještě nám lidi špatně radili, ale hlavně že jsme se tam dostali :).
Jeife nám držela stůl u ringu (vystavovací stůl). Vybalili jsme a šlo se na 1. kategorii (traditional koně). Tam jsem neměla žádného zástupce. Tak jsem se porozhlédla po rančerkách, "našla" (:D) jsem tam Ruffi (jsem moc ráda, že jsem tě poznala, jsi moc fajn <3), již zmiňovanou Jeife (jsem ráda, že jsem ji potkala na živo je moc milá :)), lišku (fajn holka, moc dobře se s ní povídá) a další : Aja, Smrček, Peepers, Mazel atd...
Hanča již stáhla na rajče fotky, takže se můžete kouknout SEM.
Brala jsem všechny modely, kromě Zildy, Lucky a Alie.
Vůbec jsem nečekala nějaké umístění a ono bylo !
2x 2. místo (Andy a Fely)
1x 4. místo (Sunny)
1x 5. místo (Blesk)
Možná jste si všimli, že mám úplně stejná ocenění jak Haník :D! Dvojčata je nezapřou :D!
A pak jsme s Haníkem dostali "1.místo" za BH scénku (nikdo jiný tam nebyl, kdo by měl BH scénku, takže jsme tam byly s BH scénkou samy... Mrzí mě to.. Na té scénce jsme dost pracovaly - hlavně Haník! A tak to dopadlo, ale co, nedá se s tím nic dělat no...)
1x "1.místo" (Kylie & Annie, Ren & Hektor)
Tady je ta scénka
Koupila jsem si tam nový model - CM od Mazla - díky Mazel :). Je tak krásný :3! Nevěděla jsem, jak ho mám pojmenovat. Frisullka řekla, že vypadá jak med, tak že se může jmenovat Honey, já jsem souhlasila, takže je to Honey. Díky Frisull :)!
Co nejdříve udělám profilek, čekám, až bude lepší počasí, aby tam byla fotka z venku, teď přidávám fotku zevnitř.
Tady na porovnání s mým CM, myslím, že nemusím říkat jaké je moje (stejně už je nahoře fotka nováčka :D)
A tady jsou všechny diplomky
Tady fotky s Jeife a Ruffi - vypadám blbě..

A abych nezapomněla, už jsou na internetu fotky z lyžáku
Tady vypadám jako těžkej lyžař :D - že umím lyžovat, ale opak je pravdou :D.
Více fotek naleznete na webu naší školy TADY.

To je vše, trošku víc fotek, tak snad se na mě nezlobíte.

Téma týdne - "Lék na všechnu bolest"

14. února 2015 v 7:00 | Leník |  Téma týdne
Ahoj, teď jsem asi na VLS, tento článek je přednastavený.
Po dlouhé době píši téma týdne, téma na tento týden je LÉK NA VŠECHNU BOLEST.
Co děláte vy? Když je vám mizerně, a co dělám já? Čtěte dole.
Když je mi mizerně, jdu si číst, do ruky si vezmu model, někdy si lehnu, nebo se kouknu na televizi. Ale nejčastěji si čtu, to mne vždycky velice povzbudí. Ale někdy je to má nálada tak mizerná, že odejde až druhý den, ale to málokdy.
Samozřejmě se mi nálada spraví i u koní, být v jejich blízkosti je krásný pocit!
A co vy, také rádi čtete? Nebo děláte něco jiného ve svém volném čase? Budu ráda, když se vyjádříte do komentářů :).
Příští článek bude o VLS.

Fotky a přípravy na VLS v plném proudu

12. února 2015 v 20:03 | Leník |  Fotečky
Ahoj, četla jsem si vaše komenty a měli jste zájem o fotky, tak vám je sem přidávám.
Mini album z bruslení ZDE..
A vzkaz pro Fed Cup na fotce, úplně dole od Lenči Riedlingové (to jsem já), a je tam napsáno : Česko versus Kanada. My jim dáme kanára! (kdyby někdo zapomněl :D)
Jinak se s Hančou připravujeme na VLS, už máme scénku, ještě udělat podklad a je to. Už se moc těšíme, je to naše první LS, tak nevíme co čekat, takže kdybychom byly trochu mimo, omlouváme se vám :D. Už se tak těšíme :333!! Tohle je asi poslední článek před VLS, takže se na vás všechny těšíme :)!
Teď jdu dělat referát do hudeky - Michal Hrůza. Možná někdo znáte.
Zítra tady článek nebude, ale na sobotu přednastavím téma týdne :).
Mějte se fajn a těším se na vás, a koho na LS nepotkám, doufám, že se uvidíme jindy.
Papa

Ten pocit, když zjistíte, že Bobek je holka...

10. února 2015 v 20:15 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, trošku divný nadpis, co říkáte? Ale včera večer jsme s Hančou zjistily, že Bobek (náš milovaný králík) je holka :D. Moje první reakce : ,,To jako fakt?!! Ale stejně je to Bobek!" :D trošku na pobavení, ale FAKT se to stalo.
V neděli jsme (já a Hanča) jely do vesnice, kam jezdíme na koně, bruslit. Na bruslích jsem nestála asi 3 roky (? možná déle). A moje brusle mi byly malý, tak jsem si vzala mamky, které měla když byla malá. Nikdy jsem na nich nestála.
Když jsme přišly na led, začalo asi 15ti minutové sněrování tkaniček. Když jsem se do toho konečně našněrovala, zkusila jsem se projet, ale ouha! Úplně se mi podvrkávaly nohy. Asi 10 minut jsem to zkoušela (samozřejmě s pády). Pak jsem se na to vybodla, kámoš mi půjčil svoje brusle a na těch mi to šlo! "V čem udělali soudruzi z NDR chybu?" (hláška z Pelíšků).
Vrátila jsem mu je, protože musel jít domů a já jsem se nudila, tak jsem se šla podívat s kamarádkou na koně, pomazlila jsem je. Super pocit být v jejich blízkosti.
Fotky těch mamčiných bruslí vám sem mohu dát, ale jak chcete...? Pak dám asi 3 (? pak se mi vybil foťák -_-) fotky z bruslení na rajče.
Možná někdo víte, že o víkendu se hrál Fed Cup. Hráli jsme proti Kanadě a vyhráli jsme 4:0! A oni mají (český fedcupový tým) oficiální stránku na FB. A tam napsali, že fanoušci mohou posílat vzkazy a že nejlepší budou vystavené na dveřích jejich šatny. Také jsem se zúčastnila s heslem, které jsem vymýšlela asi 20 minut (myslím, že se mi z hlavy jen kouřilo :D): Česko versus Kanada. My jim dáme kanára! A oni to moje heslo vybrali a dali na dveře šatny! Je tam i mé jméno. Vůbec jsem to nečekala! Jsem moc ráda :), jestli chcete, dám vám sem v příštím článku fotku.
Příští článek (asi příští, jestli ne příští, tak potom) bude téma týdne. Do této rubriky už jsem dlouho nepsala, protože byly téma, které mě nezajímaly.
Fotky z lyžáku sem dám hned, až je p. učitel zveřejní na stránky školy.

Spoustu novinek

7. února 2015 v 9:32 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, moc se omlouvám, že píšu až teď, chtěla jsem napsat už včera, ale byla jsem tak utahaná, že jsem na to neměla sílu, a z čeho jsem byla utahaná? To se dozvíte dole..

Lyžák

3. února 2015 v 19:29 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, tak jsme se vrátili všichni zdrávy z prvního lyžařského dne. A jak to probíhalo?
Nejsem v lyžování nějaký extra profík. Byla jsem na kurzu ježdění a pak jsem asi 2x potom stoupla ještě na lyže, ale od té doby nic - až dneska.
Přesně v 8 ráno jsme seděli v autobuse a čekali, až se rozjedeme. Cesta trvala asi 45 minut, mě se to zdálo strašně dlouho -_-. Přijeli jsme tam a uviděli jsme ten kopec, pro mě to bylo totálně prudký :D. Šli jsme se obout do lyžáků, pro lyže, helmy uschovat věci v hospodě (kde to pro nás bylo zarezervované).
Prvně jsme měli rozvičku (v těch lyžákách běhat :D), pak jsme se rozdělili do skupinek - ty, kteří stojí na lyžích poprvé, a ty, kteří sjedou kopec. Já kopec sjedu, ale ne nějak hezky :D takže jsem šla do té "zkušenější" (jak to říct?). Vyjeli jsme nahoru vlekem, je to totál dlouhý :D a měli jsme se předvést, jak umíme jezdit, a tak nás ještě rozdělili do dalších skupin - 1 (lepší) a 2 (horší). Já jsem samozřejmě ve 2, ale vůbec mi to nevadí, protože v jedničce jsou fakt ti dobrý. Na začátku jsem se bála, tak jsem furt brzdila, ale pak jsem dostala jistotu a bylo to lepší :), to obědě jsme si mohli jezdit sami (nemuseli jsme čekat na učitele, aby jsme jeli s nimi). Cca v 13:45 jsme skončili a převlekli se do bot. Ten pocit, když máme nohy tak lehký :D! Pak jsme jeli domů, cesta strašně utekla :D.
Samozřejmě jsem spadla :D, ale s tím jsem počítala ;), naštěstí se nic nestalo.
Těším se na zítřek :), kdo chce vidět stránky toho areálu TADY (kliknete a je tam online kamera, takže kdo se bude dívat mezi 9-12 a 13-14 hodinou, mohl by nás tam vidět :D, ale teda pochybuji, že bude to štěstí, abyste mě poznali (mám černou bundu a růžový šusťáky). Možná vám to nepřijde prudký, ale já jsem prostě nezkušená.
Na zítřek se moc těším :).
A jak se máte vy?
Už bych měla začít chystat na LS! Ještě nic nemám (akorát přihlášky poslaný). Budete mít někdo scénku? Já s Hančou ano (Hanča mě přemluvila :D), ale nevím, jak to dopadne, je to naše první scénka, takže nečekejte nic světoborného.
Nebude vám vadit, když zítra/pozítří napíšu zase o lyžáku? Od víkendu se už budu snažit psát o modelech, půjdu fotit a tak :). SLIBUJU!
Mějte se krásně, a držte mi palce, ať zítra špatně nespadnu.