Březen 2015

První skoky od pádu

29. března 2015 v 16:50 | Leník |  Z mého života
Ahoj, v pátek a v sobotu jsem byla na koních.
Pátek:
Jezdily jsme bez trenéra, já jsem měla Jurdu, moc jsem ho nehonila, protože kulhal (ale už je to dobré, tak aby se nepředřel), když ostatní klusali, já jsem ho nechala, ať se rozhodne, jak chce sám - naklusal :). Pak cválali a on chtěl taky. Pak začal foukat studenej vítr a honily se mraky, tak jsme je vykrokovaly a pustily do výběhu.
Sobota:
Včera byly na vesnici trhy, vozily jsme děti. Vesnička je cca 10 (možná ani ne) km od hranic s Rakouskem, takže bylo pravděpodobné, že tam nějací Rakušané budou (překvapilo mne, že jsem narazila pouze na jedny). Matka s dcerou, dcerka se chtěla svést na poníkovi. OK, řekly (já a Hanča) jsme jim, jak se ten poník jmenuje. Pak jsme se chtěly zeptat, jestli chtějí ještě vozit (učíme se němčinu 2. rokem, když jsme tuto historku říkaly rodičům, samozřejmě hned věděli, jak se to řekne německy, tak se máme ještě co učit no :D), jak jsem viděla z výrazu dcerky, dolů se jí ještě nechtělo. Nejkomičtější bylo, že vedle zrovna šel náš učitel na němčinu (Help me!) :DD. Určitě nás neviděl, takže jsme se v tom plácaly samy, po skončení kolečka si matka dcerku odvedla a řekla Danke, ha, tak jsem konečně něčemu rozumněla (jinak si obě spolu něco povídaly, Hanča říkala, že nás určitě "hejtí" :D) a řekla Bitte :D. Takže jsme si "velice" popovídaly..:D Holt, cizí jazyky jsou důležité.
Bylo tam docela dost lidí, ale ještě se neví přesný počet. Pak jsem se svezla na Noričce Lindě, a šli jsme koníky "uklidit". Trenér řekl, že si půjdeme zajezdit, vzaly si odpočinuté koně (já Jurdu (nohy už má v pohodě), Hanča Jumba a kámoška Sendyho). Jeli jsme na jízdárnu, pěkně už svítilo sluníčko. Klusali jsme, cválali a pak trenér postavil na zem kládu (minipřekážka), najela jsem a SKOČILA ji. Sice jsem se jakš takš udržela, protože Jurda má odskok od překážky minimální (odskakuje těsně před překážkou), ale nespadla jsem. Po druhé to bylo stejné, ale jsem ráda, že jsem aspoň maličkou překážku zvládla překonat.
K nadpisu, už jsem skákala po pádu, ale pouze přírodní překážky v terénu, tohle bylo na jízdárně..

Ve středu jedu na soutěž - tak mi držte prosím palce :)

Téma týdne - "Co bude dál?"

27. března 2015 v 7:00 | Leník |  Téma týdne
Ahoj, zas je tu článek na téma týdne : "Co bude dál?"
Tuto otázku si teď docela často pokládám, co po základce, kam na školu, ale o tom jsem psala v nedávném článku..
1) Chci se dobře dostat na střední
2) Abych to tam nějak zvládala, ale to je ještě docela dost času..
3) Most of all in my life I want to be healthy. (Ve škole se právě učíme WILL, a toto si také říkáme : Co chcete v životě ze všeho nejraději? Já chci nejvíce v mém životě být zdravá. Ano, to je to hlavní.:)
Hlavní je zdraví, aspoň to si já myslím. A štěstí, ale to si nemůžeme tzv. naordinovat, zdraví ano, když o sebe budeme dobře dbát (nechodit na studený vzduch jen v tričku, nepít studené nápoje když je zima apod.. :D).
A co si myslíte vy? Co je nejdůležitější? Budu ráda za každý váš názor.
Písnička o podobném tématu (i když v minulém čase).
A tady již slibovaná fotka Bobka:
To ucho :DDD :333LíbajícíS vyplazeným jazykem
Přednastaveno

Loa

25. března 2015 v 7:00 | Leník |  Koně na ranči
Jméno : Loa (Loa)
Druh : Schleich
Plemeno : Tinker
Výška : 11 cm (od nohy až po uši)
Barva : Strakatá
Loa
Více fotek ZDE.

Ohlávka pro Lou

23. března 2015 v 17:31 | Leník |  Výrobky
Ahoj, tak už jsem dělala nové rubriky, snad to bude trošku přehlednější :) Nějaké rubriky tam zatím vidět nejsou (Z mého života, Modely), protože tam ještě nejsou články. Plus jsem upravila název "Moje hlody :D ! Aneb všechno možné"
Včera jsem se pustila do ohlávky pro Lou. Má jiný obvod hlavy než ostatní SCH, tak jsem udělala ohlávku extra pro ni.
Lepila jsem normálním lepidlem na papír -.- (no comment :D), trvalo mi to asi 3/4 hodiny, stále se mi to rozlepovala atd.. ale nakonec to drží. Pod bradou nemá kroužek, chtěla jsem ho tam dát, zkoušela jsem to, ale stále se to odlepovalo.
Tady výsledek:
Teď asi nebudu tak aktivně psát, mám toho hodně.. tak se omlouvám..
Až příště budu fotit, tak vezmu pod sedlo Lou a Honeyho :).
Na středu přednastavím profilek Lou.
V příštím článku (až po profilku) vám sem dám fotku Bobka :D, někdo už ji možná viděl na FB.
Mějte se fajn ;)

Fotky plné sluníčka. Zavítala k nám Loa

18. března 2015 v 17:48 | Leník |  Fotečky
Ahoj!
Dneska i včera svítí/svítilo krásně sluníčko, tak jsem se rozhodla, místo vyrábění, jít fotit. Včera jsem vyfotila Annie, Bleska a Billyho, které jsem cca před 14 dny nestihla vyfotit, protože sluníčko zapadlo, teď mi to ale vyšlo :). Fotila jsem jiným foťákem, se kterým jsem včera fotila podruhé v životě, takže nedostatky prosím omluvte :), to makro mě někdy fakt štve na tom foťáku, nechce se mi to zaostřit na místo, kam chci já :D. Už nám vykvetly "kočičky" :). TADY fotečky. Myslím že jsem psala, že pojedu na literární - básnickou soutěž. Včera jsem tam byla, nepostoupila jsem, byla velká konkurence a hodně lidí, ale se svým projevem jsem spokojená, zarecitovala jsem to jak nejlépe jsem dokázala :).
Včera večer, když už jsem měla dofoceno, taťka dovezl krabici, a co v ní bylo?!!
NOVINKA 2015 - TINKERSKÁ KLISNA!!
Možná už někdo viděl na FB :).
Objednali jsme ji v pondělí a v úterý přišla, to je fofr :O! :))
Mám z ní velikou radost!!! Furt se na ní dívám, hladím ji :) a dneska jsem ji byla fotit, už má i jméno - LOA. :) Jak se vám jméno líbí?
Dneska zase svítilo sluníčko, takže jsem ji hned šla ven vyfotit :). TADY jsou fotky, zase u některých špatně zaostřeno.. no, jo, musím se to u tohoto foťáku naučit.
Už se moc těším, jak to bude Loe slušet pod sedlem :), a i Honeymu, toho jsme pod sedlem ještě taky neměli.
Upozornění: Nějaké fotky jsou nepatrně proházeny, při stahování do PC se mi nějaké přesunuly na jiné místo, ale je to myslím vidět minimálně, ty nejvíce přesunuté jsem vrátila na své místo. Další bod na naučení :D.

Takže jsem tedy nevyráběla, ale fotila. Vyrábět budu třeba o víkendu, mám dost materiálů na ohlávky, tak třeba budou nějaké nové.
Zítra tady bude profilek nového člena stáje a upravím nějak ty rubriky.
Spokojená

Půjde se vyrábět :)

15. března 2015 v 12:31 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné

Ahoj, díky moc, že jste se vyjádřily u předchozího článku, ještě to není 100% jisté, jestli tam půjdu.

Téma týdne - "Životní poslání"

10. března 2015 v 21:51 | Leník |  Téma týdne
Nebyly tady delší dobu články, neměla jsem náladu a ani jsem nevěděla o čem psát. Zlepším se. Děkuji za názory k fotkám z mobilu, ještě focení na mobilu musím zdokonalit :). Jinak už jsem v internetovém obchodě s Haníkem zahlédla, že jsou tam novinky, takže si budeme objednávat. Jinak je na cestě Classic jezdkyně, tak se moc těším. Více novinek bude v další článku.
Jsem v osmé třídě a už bych měla trochu přemýšlet o mé budoucnosti - kam půjdu po základce.
Chtěla jsem jít do Znojma na mateřinku (učitelka v mateřské školce), ale asi bych nevydržela ten nápor a zodpovědnost, mám moc ráda děti, ale jsem hodně nervózní a ze všeho si dělám hlavu.
Přišla tedy další možnost - příbuzná chodila do školy v Moravských Budějovicích, a říkala, že jeden obor (nebyla na něm, ale měla tam kamarádky) - sociální pracovnice - má velice dobré umístění a že to není až tak složité. Tak se rozhoduji, jestli tam půjdu nebo ne, nevadí mi práce s dětmi a ráda pomáhám, jestli bych tam šla, nebyla bych na intru, dojížděla bych - nevadilo by mi to, radši doma, než někde v neznámém prostředí. Nechci na gympl, protože tam je to zaměřené na všechny předměty a já bych se ještě více nervovala ze známek. Tak uvidíme, kam půjdu po devítce. A co vy? Máte jasno? Jestli už na nějaké střední škole jste, tak na jaké, a nebo jste na gymplu?

Nové fotky Honeyho

4. března 2015 v 21:00 | Leník |  Fotečky
Ahoj, možná už si někdo všiml, že na rajčeti mám nové album. TADY fotky.
Včera jsem fotila Honeyho, fotila jsem na mobil, protože foťák není doma (je na výletě s mamkou).
Docela mě štvalo přesvícení, ale jakš takš to ujde.. Chtěla jsem fotit i Annie, Bleska a Billyho, ale zatáhlo se sluníčko, tak je vyfotím příště.
Do úterý mám odeslat fotky do fotosoutěže, nějaké nafocené mám (jsou na rajčeti), ale chci přidat i nějaké jiné, aby byl lepší výběr a hlavně aby na fotkách bylo sluníčko. Takže jsem si půjčila foťák a zkusím, jestli mi to s ním půjde. Určitě se neumístím, ale hlavní je se zúčastnit :). Tak možná vyfotím i ostatní koníky, které jsem nestihla vyfotit včera, ale nic neslibuji.
Dneska jsem byla na koních. Měla jsem Sendyho na vodítku, a tak jsem ho "pásla" (to je jak ovečky :D), protože je hubenej a aby si odpočinul, má artrózu na zadních nohách. Pak jsem si na něj chvilka sedla a kámoška mě vedla, bez sedla. A pak jsem ho nechala, aby se "napapal" :) byl moc hodnej ;). Baví vás články o živých koních? Nevím, jestli vás to nenudí, když píšu, co jsem zažila na koních, prosím, piště názory do komentáře, děkuji.
Sendy (fotka z prosince)

Prázdniny začínají

2. března 2015 v 12:59 | Leník |  Moje hlody :D ! Aneb všechno možné
Ahoj, prázdniny nám začínají, v plánu mám fotit :), tak se těšte, jen je teďka docela škaredě, tak snad se to vybere. A ty co už prázdniny měli, nesmutněte, budou další :) a ty, co je budou mít, tak ať si je pořádně užijí :)
Na chalupě to bylo super, chodili jsme s Bojarem (pes) na procházky.
Včera odpoledne jsme jeli na koně, začalo pršet :/, vzala jsem si Jurdu, dost dlouho nám trvalo, než jsme koně vyčistili, ach to bláto :/ a stejně na ně napršelo, takže práce byla vlastně pryč..
Pak se naštěstí počasí umoudřilo. Skočili jsme si spadlý strom, na něj jsme naklusali a pak jsme měli nacválat. Ani nevím, jak to Jurda překonal, prostě jsem ho pobídla a on si s tím nějak poradil. Pak jsme nacválali a dojeli ostatní, byl moc hodnej, nikam nehnal. Pak jsme šli krokem po lese. Když jsme potom zase nacválali, už byl trošku nadupanej, házel hlavou, ale udržela jsem ho. Pak jsme šli na louku (rovná plocha, kde cváláme), teď jsme ale necválali, koně ucítili, že tady se někdy cválá, a Jurda už už mi chtěl nacválat, přibrzdila jsem ho, i když to byla celkem fuška. Krokovali jsme a pak jsme si každý měli koně opracovávat. Proběhly srny, já jsem Jurdu zastavila z "práce" a on se na ně díval, ani se nebál :). Pak jsme měli nacválat za trenérem, už byl docela nadupanej, ale useděla jsem to. Potom jsme měli ještě jednou všichni nacválat, Jurda předběhl všechny, mně proklouzly otěže, takže jsem se držela jen za konec, byla jsem zakloněná, abych nepřelítla a Jurda ne a ne zastavit, pak nakonec zastavil. Byla jsem ráda, že už jdeme domů a nebudeme cválat. Ale jinak byl docela hodnej.
Na koně jedu asi ve středu.

Téma týdne - Ještě mě napadlo

1. března 2015 v 22:43 | Leník |  Téma týdne
Ahoj, zdravím vás u jednoho kratšího článku, příští bídě záživnější a delší :).
Je tu zase docela dobré téma týdne (klidně bych tento článek napsala až zítra, ale to bude zas jiné téma :D).
Ještě mě napadlo. Tato věta mě drtí skoro po 50% aktualizací článku. Článek aktualizuji a najednou si vzpomenu, že jsem chtěla ještě něco napsat -.- :D, taky to tak máte?
Promiňte za kratší článek, příštím to vynadradím :)