Červen 2016

Školní výlet - po balvanech České Kanady

29. června 2016 v 18:22 | Leník |  Z mého života
Ahoj, omlouvám se, že jsem dlouho nenapsala, ale minulý týden byl opravdu pořádně nabitý!
V úterý jsme šli na školní výlet, ve středu byl T-Mobile Olympijský běh a ve čtvrtek vyhlášení Dačického datla. O víkendu jsem byla společně s Hančou na závodech v Dešné. Hanča s Jumbíkem závodili, o tom vám určitě napíše sama :). Jinak jestli se chcete o našich akcích ve stáji dozvídat jako první, dejte Like na naší stránku na FB - Hafling Club Mutišov. Tam všechny novinky píšeme :).

Tento článek bude o úterním školním výletu. Přesunul se z pátka na úterý. Protože v pátek bylo deštivo a byl to "pochoďák". Ušli jsme cca 15 km. Nešli jsme daleko, po okolí. Protože na Den Země máme každý rok také nějaký program, a to jsme byli docela daleko. Na tento výlet jsme šli sami - jen naše třída.

Počasí vyšlo. Moc jsme si to užili :3!

Šli jsme po balvanech nádherné České Kanady. První zastávka byla na kameni, kterému se říká Ďáblův chléb. Tvar má opravdu jako chléb :). Balvany klouzaly, takže to nebylo úplně jednoduché vylézt nahoru a pak dolů, ale všichni jsme to zvládli. Někdo si roztrhl kalhoty :D, ale bylo to bez úrazu :)!


Přešli jsme přes kemp a rybník Zvůle.


Podívali jsme se na hraniční kámen Čechy - Morava.

Z pohledu fotografa (mě :D) - vlevo Čechy, vpravo Morava (doufám, že to říkám dobře). Tyto hranice byly do roku 1969 (myslím že 69. Prostě okolo 70. let).


A potom jsme šli na...... Ďáblovu zadnici! To byl cíl našeho výletu :D. Ano, opravdu se tak jmenuje, i tak vypadá! ,,Prostě deváťáci šli do pr....!" :'D

No jen se podívejte na fotky, je to úplný zadek!Potom jsme šli na rozhlednu U Jakuba, ze které byl nádherný výhled!

Z lesa vedla pěkná loučka dolů. Pěkná nebyla po chvilce, kdy nás kluci vzali a táhli nás po té louce po zadku -_-! Prostě a jednoduše, jeli jsme z Prde*e po prde*i :D... Tady to je ta louka.


Pak jsme stoupali do STRAŠNÉHO kopce na Měděný vrch, ale výhled stál za to :). A rostly tam borůvky! Takže jsme se hned posilnily a dobili energii :).


Podívali jsme se na Filipovy kameny, kde byl krásný mech :3.


Cestou na do obce, kde jsme čekali na autobus, jsme šli hodně hustým lesem, kde bylo vysoké kapradí jako my a samozřejmě naši vtipní kluci se museli schovat a pak na nás hromadně vybafnout -_-! Vůbec je tam nebylo vidět :D. A pak jsme přišli do obce, kde jsme čekali na autobus, který nás dovezl domů. Hodně jsem fotila, fotky ZDE. Prošli jsme opravdu hodně kamenů :).
Byl to moc fajn výlet! Strašně moc se mi bude stýskat :'(!
Co bych dala za to, abych ještě nějaké roky zůstala na základce. Naštěstí budu chodit na SŠ do stejné budovy, takže budu lidi ze ZŠ vídat. Ale stejně :'(, vůbec se mi nechce pryč :'(....


Co budete mít na vysvědčení? Já pochvaly a vyznamenání. Zítra se rozloučíme s pedagogy, budeme mít proslov apod...


V neděli jedeme dělat s Hančou instruktorky na koňský tábor. Přijedeme v sobotu (9.7.). Přednastavím sem článek o Olympijském běhu a vyhlášení Dačického datla. Pak bude nějaký ten článek o táboře a pak o modelech :3, moc se těším, až je budu fotit! Pak pojedeme s koníky na skautský tábor vozit děti. Budu chodit na tenis. Pojedeme na týdenní dovolenou, budeme pořádat závody. No prostě, bude toho hodně!

Mějte se krásně a přeji Vám krásné prázdniny!!!


Dětské dny

16. června 2016 v 13:33 | Leník |  Z mého života
Ahoj, byly oslavy Dětského dne. My jsme se jich zúčastnili 4x :).

Poprvé v nedalekém městě v koníkama :). O tom již jsem psala v TOMTO článku.

Potom jsme dělali (my, deváťáci) Dětský den ve škole, pro školky. Sami jsme si připravili kostýmy, stanoviště... My jsme byli za kovboje :) (to se dalo čekat :D). Děti u nás skákaly přes švihadla (kdo uměl), kdo neuměl, tak podbíhal pod točícím se lanem, nebo mohly házet kroužky do "stojanů". Kdo chtěl, mohl se pohoupat na houpacím koníkovi :). Živý by neprošel :D.
Mělo se to konat na zahradě, ale venku pršelo. Takže se to přesunulo do tělocvičny. Přikládám fotku našeho týmu ;).


O den později (sobota 4.6.) jsme pomáhali na Dětském dni v nedaleké vsi. Téma byl Praotec Čech. Bohužel, začalo pršet :/. Ale jinak se to povedlo :).

Poslední Dětský den jsme organizovali znovu ve škole. Pro 1. stupeň a pro veřejnost. Počasí naštěstí vyšlo, takže jsme byli na školní zahradě :). Dělali jsme to stejné, co v pátek.


Bylo to super :)! Moc jsme si to užili a doufáme, že děti taky :).

Fotky modelů

12. června 2016 v 13:34 | Leník |  Modely
Ahoj, ve čtvrtek jsem se vydala fotit. Chtěla jsem fotky při západu, tak jsem čekala, než sluníčko trošku zaleze. Ale co se stalo? Objevily se mraky :/.. Koníky jsem měla připravené, tak jsem to i přes mraky šla zkusit. Výsledek ZDE.


Je poslední měsíc školního roku :O. Asi jsem divná, ale nechce se mi ze základky :(. Co vám?
Jaké máte plány na prázdniny? Já asi přednastavím nějaké články :). 2.-9.7 jedeme s Hančou na koňský tábor jako pomocnice u koní. Už jsme tam byly. Jsou tam moc fajn lidé, takže se těšíme :). Potom pojedeme s koníky na skautský tábor. Budu hrát tenis s trenérem :) (přes šk.rok nemohl, protože je na VŠ v Praze) - teď hraji s taťkou :), moc mě to baví :) (dneska jdeme ;)). Pojedeme asi na mini dovolenou na sever Čech (Sněžka apod...), asi vezmu modely :). Jinak budeme u koní :) atd..

V pátek měl náš nejmenší člen jezdeckého klubu (do kterého chodím) 14té narozeniny. Beníku, přeji ti všechno nejlepší, hodně zdraví a pohody a ať nás ještě dlouho obšťastňuješ svými usměvavými kousky :*! Mám tě moc ráda <3! Když jsme přešly do toho klubu. První koník, na kterém jsem tam jela a na kterém jsem pak jezdila byl on, Beník :3. Malý, krásný, Shetlandský pony. Který má veselou povahu, je roztomilý, přítulný a umí si i vyhodit z kopýtka ;) :), ale je moc hodný.

Fotka z pátka


Fotka z roku 2014, kdy jsme do onoho klubu začaly chodit :)_________________________________________________________________________________________________________

Ještě přidám jednu fotku z pátka.