Září 2016

Jezdecké hry u Starého Hobzí

25. září 2016 v 7:00 | Leník |  Z mého života
První zářijovou sobotu (3.9.) se pořádaly v nedaleké stáji závody.

VIII. Jezdecké hry Mutišov

19. září 2016 v 19:43 | Leník |  Z mého života
Ahoj, je tady slibovaný článek o VIII. Jezdeckých hrách, které se konaly v naší stáji.

Závody se konaly v neděli, 28.8.2016.
Počasí krásně vyšlo a celkem se sešlo okolo 30ti koní.
Tyto závody jsou u nás již tradiční. Je to spíše takové setkání s přáteli od koní a pohodový den s koníky z okolních stájí.
Zde vidíte plakát:


Přípravy v plném proudu

První disciplínou byla jízda zručnosti. Na tuto disciplínu se přihlásilo asi 35 jezdců :))). Hlavně dětí. Je to zábavná soutěž hlavně pro menší jezdce, aby si zkusili atmosféru závodů :). Vodila jsem celkem 3 jezdce z našeho kroužku. Jednu holčičku, která chodí do 1. třídy a je mooc šikovná :)! Pak jsem si jízdu zručnosti zajela i já (2x - na dvou koních, aby se projeli :)).
Oba koníci jsou strašně moc šikovní a získali jsme 1. místo (s Juráškem) a 3. místo (s Lindou) :)
Velkou radost mi udělalo, že děti z kroužku závody zvládly na jedničku a moc jim to šlo :)! Což je určitě "nakopne" k dalšímu pokračování v krásném sportu - jezdectví :).
Naše nejmladší jezdkyně :)

Já s Juráškem (běžíme do cíle)

S větrem o závod :)!

Na dekorování :)

Čestné kolečko

Další disciplína byl křížkový parkur. Toho jsem se zúčastnila na Jumbovi. Jelo se mi pěkně. Nezáleželo mi na čase, ale na tom, abychom to ve zdraví dojeli. Což se povedlo. Jumbo je moc šikovný <3.
Video mám na svém FB (kdo mě má v přátelích).

Třetí disciplínou byl parkur 60 cm. Ten jsem do poslední chvíle nevěděla, jestli pojedu. Protože moc neskáču. Ale nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím. Jela jsem to na pocit, na čas jsem nemyslela. Jen na to, abychom to zvládli a to se nám povedlo :) :3. Nakonec z toho bylo 11. místo.

Dalších disciplín (80 cm a Mini-Maxi) jsem se neúčastnila.

Byly to skvělé závody se skvělými výkony!
Děkuji moc za vše (rady, půjčení koníků apod.) :)!

Některé fotky jsou ode mne a některé od profesionálního fotografa Petra Hila. Moc děkuji.


Reportáž z našich závodů byla i v místních zprávách :). Tak vám sem hodím screen, kde mávám na dekorování jízdy zručnosti :). Na fotce jsem s Juráškem. Čestné kolo jsem oběhla pouze s jedním koníkem :D, dva bych dohromady opravdu nezvládla :D...

PS: Byl ukončen nábor SR, jestli se ještě někdo chce přihlásit, máte poslední možnost -> napsat do komentářů pod tento článek. Od příštího článku je budu aktualizovat.

Příští článek: Jezdecké hry u Starého Hobzí

Nový školní rok

6. září 2016 v 18:13 | Leník |  Z mého života
Ahoj, měl být článek o našich závodech, ale ještě nejsou všechny fotky od fotografa. (Samozřejmě sem nebudu dávat všechny, ale jen některé, vybrané.) Fotili i mí rodiče a pak já, takže ty fotky sem také příště dám ;).
Jinak jsme byli v sobotu na závodech v blízké stáji. Bylo to fajn! O tom bude také samostatný článek :).

Tento článek je o novém školním roce. Prostě a jednoduše o škole.

Jsem prvním rokem na střední škole (gympl). V pondělí a ve středu máme 6 hodin, v úterý a ve čtvrtek 9 (včetně 1 volné) a v pátek 5.
I když jsme ve stejné budově jako na základce (z naší minulé třídy je nás 5), cítíme se jako cizí :D.
Dohromady je nás ve třídě 27.
Někteří učitelé jsou hodně v pohodě :). Někteří detailisti (tabule se musí mazat zleva doprava! - Houbou a hadrem. Nesmíme mít přes židli přehozený svetr...., no prostě takové úsměvné věci :).), ale musíme si zvyknout.
Kolektiv je dobrý. Za týden jedeme na adapťák. Na tři dny. Pojedeme na kole. Budeme si sami vařit atd. Snad to bude legrace :D.

A co vy, ve škole? Jaký máte rozvrh? A vy, kteří jste přestoupili na střední, jaký máte kolektiv? Budeme mít adapťák? Líbí se vám ve škole? Popř. na jaké jste?

To je asi k tomuto článku vše. Nebudu vás moc nudit psaním o škole. Té máme všichni dost sami, takže tak.
Samozřejmě přes školní rok budou články vycházet méně, protože jsem na střední, takže to s učením bude těžší než na základce. Budu se snažit aspoň 1 článek za týden, ale nic neslibuji. Může se stát, že nám navalí několik písemek a já opravdu nebudu mít čas. Což doufám chápete. (PS: Už máme domácí úkoly :D. Už nám je navalili v pátek :D...)


Mějte se krásně! Ještě bych vám chtěla připomenout, že do 11. září je zápis SR!!! Takže se když tak hlašte ZDE! (Platí i pro nynější SR.)

Příští článek: VIII. Jezdecké hry Mutišov