Prosinec 2016

Zimní fotky a shrnutí Vánoc

31. prosince 2016 v 13:28 | Leník |  Z mého života
Den před Vánoci jsem se vydala fotit naše město. Myslím, že některé fotky se povedly. Ale to musíte posoudit samy.
Byla jsem ráda, že jsem sníh a námrazu (která byla úchvatná!) stihla, protože na Štědrý den se začalo oteplovat a 25. už bylo sněhu minimum :(... Je to škoda, velká... Snad brzy napadne. Ale je dobře, že aspoň na Štědrý den byl sníh, i když tál.

Přikládám malou ukázku.
Dačický zámek


Morový sloup
Celé album najdete ZDE.

Doufám, že se vám fotky líbily ;-).

Jinak, jak jste si užili Vánoce?
Já jsem si je užila dost :-). Vánoce mám ráda. Atmosféru, pečení, sejde se celá rodina apod. Ještě mohl ten sníh vydržet déle, ale aspoň že chvilku byl.

Co jste našli pod stromečkem?
Já jsem dostala knížky, které jsem si přála. Hory shora od Radka Jaroše, P.S. od Anny Geislerové, Jsem od Petra Koukala, Sůl moře od Ruty Sepetys, Kafé a cigárko od Marie Doležalové a Elitu od Kiery Cass, kterou jsem dostala k narozeninám.

Dostala jsem 3 atletické překážky :OOO :33! Ve výšce 72,2 cm (velikost překážek na 400 metrů) a stativ na fotoaparát :3 :). Už se těším, až obě věci vyzkouším venku :). Ještě jsem dostala oblečení a ponožky :D (y).

Jak jsem již psala v minulém článku, od Šíši jsem dostala nádherné dárky k Vánocům (podsedlovou dečku a provazovou ohlávku s vodítkem) :33, moooc děkuji! Přikládám fotku, jak krásně padnou na Annie :-).
Omlouvám se za kvalitu, je to focené mobilem. Určitě brzy nafotím foťákem :).

V příštím článku napíšu předsevzetí na rok 2017 a shrnu, jestli jsem splnila ty na rok 2016 ;-).


Ještě jednou Vám přeji šťastný nový rok 2017!!!

Leník

SP v biatlonu Nové Město na Moravě 2016

24. prosince 2016 v 12:41 | Leník |  Z mého života
Ahoj! Asi někteří víte, že jsem byla na biatlonu v Novém Městě na Moravě (NMNM). Konal se zde světový pohár (15.-18.12.), takže se sjeli biatlonisté z celého světa. Nové Město je velmi oblíbené, mají tam nádherný areál, prostředí a ÚŽASNOU atmosféru! Díváci doslova šílí :)!

Biatlon mám ráda a moc jsem se do NMNM chtěla podívat. Lístky byly bohužel rychle vyprodané a tak jsem neměla šanci. Kamarádka, biatlonistka, také sběratelka, Kiwik, mi našla soutěž, kde se hrálo o 2 lístky na sprinty (čtvrtek a pátek)! Moc Ti za to děkuji :*! Měla se vymyslet básnička. Tak jsem to zkusila a vyhrála :)! Udělalo mi to OBROVSKOU radost!!!
Psala jsem si o všem s Ivčou (Kiwik), poradila mi mnoho věcí a domluvily jsme se, že se v areálu sejdeme :3. Je to její domovský klub :).
Nemohla jsem se dočkat! Nachystali jsme si teplé oblečení, vlajku, tleskátka, foťák, dalekohled a mohlo se vyrazit. :)
Do NMNM to nemáme moc daleko. Cca hodinu a půl. To není tak zlé ;).
Vyrazili jsme s nějakým předstihem, kdyby byly nějaké kolony po cestě. Už několik kilometrů před Novým Městem bylo vidět, že se tam něco děje. Silnice se začaly plnit a objevili se i policisté, kteří směrovali na parkoviště.

V areálu jsme si dali teplý čaj a vyrazili na tribunu, která už byla plná lidí. Byli jsme na tribuně B (naproti střelnici). Našli jsme si krásný koutek úplně nahoře na schodech před redaktorskou tribunou. Na parapet jsme pověsili vlajku :'DD :'D a začali fandit. Tleskátko se mi po chvíli utrhlo, takže musely stačit ruce a hlasivky :D. Ale bylo nás hodně, takže to nebyl problém :). Fandila jsem hodně! Byla tam skvělá atmosféra :3. Už když se muži rozehřívali na lyžích, tak se vždy bouřlivě tleskalo, když okolo tribun projel Čech. To jste vždy poznali, že je to náš, protože tribuny začaly šílet :) a to ještě ani nezačal závod.
Pár sekund před půl šestou se ozval zvon, který odbil poslední sekundy do startu. A potom už se řvalo, skákalo, šílelo, podporovalo, jak jen člověk mohl (a že mohl hodně :D ;))! Při sprintu vyjede biatlonista startovní bránou, po něm jede další (o 30 sekund později). Každému se samozřejmě měří čas individuálně.
Když startovali Češi, tak to byl samozřejmě největší "raut" :)))! A při střelbě, to byly nervy a po každé trefené se oslavovalo, ale jenom chvilku, aby se biatlonista mohl soustředit na další střelu. Fanoušci v NMNM jsou spravedliví, fandí každému, ať je z jakékoli země :). To je to krásné, když jede biatlonista, tak se vždy tleská a podporuje :).

Závod se nejlépe vydařil králi biatlonu, Martinu Fourcadovi. Ten když startoval, to ani nevypadalo že jede, on prostě letěl! Minimálně se dotýkal země a vypadalo to, jako by splynul s větrem. Přezdívka ,,Fučák" mu patří zcela oprávněně :). Udělal sice jednu chybu na střelnici, takže musel na trestné kolo, ale to mu nezabránilo k zisku zlata. Je to prostě kouzelník na trati :)!
Ondra Moravec si ve sprintu dojel pro skvělé 8. místo :)!
Ve čtvrtek si našlo cestu do Vysočina Areny celkem 25 tisíc diváků!!!
Při závodě mi ani nebyla zima :).
Po závodě jsem se setkala s Ivčou :3! Moc jsem se těšila, až ji uvidím osobně! Bylo to velmi milé přivítání <3! Je moc hodná a milá! Předala jsem jí dárky a chodily jsme spolu po areálu :).
Potom jsme šli k autu, rozloučili se s Ivčou (ale ne na dlouho :))) a vydali se na cestu. Proč ne na dlouho? Protože v pátek po obědě jsme zase nasedli do auta a jeli směr biatlon. Tentokrát na ženy.
Moc jsem se těšila, až uvidím živě Gabču Koukalovou :3.
Ve fanshopu jsem si koupila čepku s nápisem Celebrating biathlon a zkratkou NMNM. Moc se mi líbí :3, je to krásná vzpomínka :3. Nosím ji všude. I jsem s ní spala :D.

Na tribuně jsme měli zase to stejné místečko :) (na vstupence máte napsaný pouze sektor, je to na stání, takže tam žádné číslo, kde musíte v tom sektoru přesně stát, nemáte). Ale vyšlo na nás jen tak tak! Lidí bylo o 4 tisíce více než ve čtvrtek a bylo to vidět. Na schodech jich bylo hrozně moc a při závodě už prostě člověk neměl šanci dostat se nahoru.
Stejně jako ve čtvrtek, i při rozehřívání se hodně povzbuzovalo, samozřejmě nejvíce Češkám :).
Po startu se fandilo o 106! Tím jsme se i zahřívali, nebyla hrozná zima, ale ve čtvrtek byla menší :D.
Gabča skvěle běžela, ale bohužel při jedné zastávce na střelnici se jí nepovedla střelba a to ji připravilo o stupně vítězů... I tak bojovala a dojela si pro pěkné 13. místo :)!
Po závodě jsem se znovu setkala s Ivčou :). Chodily jsme spolu po areálu a koukaly na květinový ceremoniál :).
Ivča mi za ty dva dny sehnala 2 podpisy do památníku - Veronika Vítková a Lisa Vittozziová. Moooc děkuji, Ivi :***!!!
Ivča je strašně moc šikovná a nadaná, dala mi dárek a vyrazila mi tím dech. No, koukněte sami. Stále nemám slov!
Prvně jsem myslela, že je to fotka, ale ono je to nakreslené! Úžasné :3 <3!!! Strašně mooc děkuji! Je to úplně jako fotka!!

A zarámovaný :3


Pak jsem se rozloučila s Ivčou a jeli jsme domů.
Byly to náročné dva dny, ale ÚŽASNÉÉÉ!!!!

Ivi, strašně MOC Ti za vše děkuji <3!!! Jsi úžasná a moc se těším na viděnou <3!!!

Všechny fotky najdete ZDE (první den) a ZDE (druhý den).

Určitě víte, jak dopadly závody v sobotu a v neděli. V neděli GABČA VYHRÁLA!!! U televize jsem kričela i brečela :'')). Byl to úžasný závod <3!
V pátek nás v areálu upozorňovali: ,,Prosíme neskákat na přistavěných tribunách!" myslím, že v neděli byl každý rebel :D!

_______________________________________________________________________________________________________________

Jinak jsem posílala rančerkám dárky na Vánoce. Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám dárky posílat. Ale vždyť je to krásná tradice. Posílala jsem dárky Jeife, Šíše a Haníkovi. Tento rok jsem vyráběla podsedlové dečky :).
Od Šíši mi včera přišel bárek! Strašně moc děkuji :3, udělalo mi to velkou radost :)!! Vyfotím ho v příštím článku :).

Posílala jsem dárky i jiným blogerkám (Marie, Ella, Sonča). Od Marie mi přišel dáreček. Mooc děkuji :3!

V úterý jsem měla narozeniny. Oslava byla v neděli. Dostala jsem knížky, čokoládovou tenisovou raketu :) a ONYXE! Takže už je oficiálně můj :D. Rodiče mi ho nakonec neschovali, stál mi v pokojíčku a jen ho prostě vzali, dali do dárkové tašky a předali mi ho :D. Takže teď už je můj :DD.
Rozhodla jsem se, že pro něj asi žádné jméno vymýšlet nebudu. Bude se jmenovat normálně tak, jak je oficiálně - ONYX. Líbí se mi to, tak to nechci měnit :).

Chtěla bych Vám popřát veselé Vánoce a šťastný nový rok 2017 :)! Přikládám PF. Děkuji moc, že na můj blog chodíte, komentujete a radíte. Jsem za to moc ráda a chtěla bych Vám za to MOC poděkovat!


Mějte se krásně, Leník

Závěrečný věneček + čerti

7. prosince 2016 v 23:23 | Leník |  Z mého života
Ahoj, jsem tu s dalším článkem. Tentokrát bude o závěrečném věnečku a čertech :).