Srpen 2017

Téma týdne - "Umění mlčet"

31. srpna 2017 v 19:06 | Leník |  Téma týdne
Ahoj, po dlouhé době píšu článek na téma týdne.
Konečně mi nějaké sedí a vím, co k němu napsat.
Mluviti stříbro, mlčeti zlato. V tomto oboru bych asi brala zlatou medaili :D.
Mlčení - pro někoho něco nepředstavitelného a nesnesitelného. Pro mě normální a častý jev. Ticho mi nevadí. Můžu v něm přemýšlet a soustředit se sama na sebe.
Znám hodně lidí ve svém okolí, kteří nedokázou mlčet, když se do nich někdo naváží apod. Je dobře, že umějí zakročit a prosadit se. Já to bohužel neumím. Radši nic neříkám, mrzí mě to, že mi někdo nadává a šrotuje mi to v hlavě. Vypořádávám se s tím sama. Sžírá mě to zevnitř.
Předevčírem jsem se bavila s kamarádkou od koní. Říkala mi: ,,Já si na hlavu s*** nenechám." A já jí na to řekla: ,,Vidíš, já už tam mám hromadu. Jsem taková kopa hnoje." :D
Je to špatně, vím to. Měla bych s tím něco dělat. Ale je to těžké. Jsem spíše introvert, před cizími se strašně stydím... Neumím se prosadit. Tak snad to někdy překonám.

Něco jiného je podle mě ,,hrobové ticho". Definuji si ho tím, že nastává v hádce/trapné situaci, když tomu druhému dojdou argumenty. V tomto tichu začnou lidé přemýšlet, co to vlastně udělali a pozastavovat se nad tím. V takovém případě je nejlepší spor ukončit. I když věřím, že je to složité.
Také s hádkami nemám moc zkušeností. Spíše ustupuji a nechávám toho druhého vyřvat se, vyhrát nade mnou, i když vím, že nemá pravdu. Já tu pravdu ale vím a mám ji v sobě. Každá hádka mě mrzí, i když za ni nemohu a nerozpoutala jsem ji. Chci ji co nejrychleji ukončit a omlouvám se za to, i když vím, že to nebyla moje chyba.
Teď tak nad tím přemýšlím a asi nikdy jsem žádnou hádku nezačala :D. Hmm, zajímavé.
Také neumím lidi seřvat. Snažím se to řešit v pohodě. Jsem hodně trpělivá. Asi proto i ráda pracuji s dětmi. Na koních, kde máme kroužek, mi přidělují vždy ty nejmenší a začátečníky. Ostatním je pak předávám, když už zvládají základní dovednosti a nebo vyrostou.

Jak to máte vy? Umíte mlčet, nebo ticho nesnášíte?

Všechno možné

28. srpna 2017 v 22:44 | Leník |  Z mého života
Ahoj.
Na dovolenou, o které jsem psala v minulém článku (TADY), jsem vzala dva modely - Sunny a Fely. Nakonec jsem je nefotila. Na Šumavě nám pršelo a v Plzně nebylo kde :(, max. na náměstí. Mrzí mě to.

Co vy? Jak si užíváte poslední týden prázdnin?
Poslední :(, achjo. To to uteklo.
V blízké době chystám článek o prázdninách, bude to takové shrnutí.
Už se tak nějak připravuji do školy. Máme to tak, že prodáváme učebnice nižším ročníkům a od vyšších si kupujeme, takže teď dávám dohromady učebnice, aby nebyly natrhlé, pomalované apod. Je smutné, že nic z toho jsem neudělala já a musím to po někom přede mnou dělat. Kamarádi se mi diví, že to tak nenechám, když už mi to někdo takhle prodal, ale já to chci prostě prodat v solidním stavu a co jde, opravím - slepím, vygumuji, vyzmizíkuji. Jak to máte vy? Také si je musíte kupovat, nebo vám učebnice zařizuje škola?

V sobotu jsem se byla podívat na svatbě. Bylo to krásné! Vyšlo jim nádherné počasí. Nevěstě to moc slušelo, měla krajkové šaty <3.
Jinak jsem stále na koních :D. Dnes jsme byli na procházce v lese. Jurášek byl jako vždycky strašně hodný :-). Nevadí mu, kolikátý jde. Není nervózní, když jde např. poslední, jako jeho stájoví kolegové. Proto spíše chodíme poslední, nevadí nám to. Dnes jsme šli první. Jurášek si to náramně užíval :D. Že nemusí před nikým brzdit. Jel jak torpédo :D. Tak jsme museli zastavovat. Vyjížďka ho moc bavila :). Je to moje zlatíčko <3!
Přesně před rokem jsme měli ve stáji závody. Tento rok budou až 1. října.

Zítra jdu pomáhat strejdovi shrabávat jedovaté rostliny na Toužínské stráně - chráněná krajinná oblast. Je to fakt makačka.

Do školy se mi vůbec nechce, zlatý prázdniny :D. A co vy, jak jste na tom? Těšíte se do školy?

Dovolená Šumava a Plzeň

21. srpna 2017 v 13:02 | Leník |  Z mého života
Ahoj, 10.-13.8. (od čtvrtka do neděle) jsme byli na dovolené. Brali jsme s sebou i kola.
Od čtvrtka do pátečního dopoledne jsme byli na Šumavě a v pátek jsme se přesunuli do Plzně, kde jsme byli do neděle.
V tomto článku Vám shrnu každý den.

Novinky

9. srpna 2017 v 22:36 | Leník |  Z mého života
Ahoj, zítra odjíždím do neděle na dovolenou. Pojedeme na Šumavu a poté do Plzně. Bereme s sebou kola. Přemýšlím, jestli si mám vzít modely. Jak jsem se rozhodla vám řeknu v příštím článku :D. O dovolené samozřejmě napíšu. Beru s sebou foťák.
Snad vyjde počasí, i když hlásí ochlazení :/. Snad nebude pršet.

Chodím hrát 2x týdně tenis s mladším klukem. Poráží mě :D :(, ale já mu to jednou vrátím!
V sobotu jsme s Hančou pomáhaly v nedaleké vesnici při zábavném odpoledni pro děti. Byly jsme zase u včel. Já jsem byla u nektarodárných rostlin a stromů. Děti je musely poznávat - např. modřín, smrk, jabloň, lípa, javor, trnka, angrešt, rybíz, líska apod. :-) Děti byly moc šikovné!

Zítra běží Zuzka Hejnová finále na mistrovství světa v Londýně (400 metrů překážek)! Zuzka se bude snažit o hattrick (MS vyhrála v roce 2013 i 2015). Držte jí moooc palce :-). Toto je básnička pro ni, kterou jsem vymyslela. To budu zase při závodě řvát :D. Jen se bojím, že mě vyhodí z ubytování :DD (když budu na té dovolené).

Zuzka skáče přes překážky a již běží do zatáčky! Nervozita v krvi stoupá, každý ale v duchu doufá.
Hop! Poslední překážka a už žádná zatáčka.
V rovince to rozbalí, soupeřky jen zírají.
Zuzka je zas nejlepší! Fanoušky tím potěší.
Na bednu teď vyskočí, slzy nám jdou do očí. Zuzka skáče do vzduchu a my pějem EJCHUCHU!
Starší fotka z roku 2016. Na tomto kempu nám Zuzka ukázala svou medailovou sbírku včetně zlaté medaile z MS 2015.

Včera vyhrála MS Bára Špotáková, se kterou je Zuzka na pokoji. Doufá, že ona také získá zlato a bude tak úspěšný celý pokoj :-))).

Předpremiéra filmu Po strništi bos

3. srpna 2017 v 12:34 | Leník |  Z mého života
Ahoj, včera večer jsem se zúčastnila slavnostní předpremiéry filmu Jana a Zdeňka Svěrákových Po strništi bos, který se natáčel loni v létě ve Slavonicích, kde proběhla i včerejší předpremiéra.
Slavonice jsou nedaleko města, ve kterém bydlím a asi 2 km od vesnice, do které jezdím na koně. Náš trenér je starosta Slavonic.
Včera začínal ve Slavonicích tradiční Slavonice Fest. Je to hudební a filmový festival, kde mohou diváci zhlédnout nové nejen české, ale i zahraniční filmy a poslechnout si známé, i méně známé kapely.
Takže slavnostní předpremiéra byla k zahájení letošního Slavonice Festu.
Promítání se konalo na náměstí. Diváků bylo opravdu hodně. Byli tam tvůrci, herci, samozřejmě Zdeněk a Jan Svěrák, komparz, starostové z okolních měst apod.
Ve filmu si zahrálo mnoho slavonických občanů. Hrála v něm i moje kamarádka Lucka od koní :-). Hrála holku, do které se hlavní hrdina zamiluje.
Na začátku ředitel festivalu p. Trojan přivítal všechny návštěvníky, shrnul minulé ročníky a pozval na pódium spolupořadatele, kteří poděkovali sponzorům. Potom předal mikrofon slavonickému starostovi (našemu trenérovi :D), který popřál filmu jen to nejlepší a poděkoval slavonickým občanům za jejich herecké výkony.
Pak mluvil Jan Svěrák a pozval si na pódium herce. Jako první mou kamarádku Lucku :-). Řekl pár slov o filmu. Na předpremiéru se přiletel podívat až z Ameriky Jan Tříska :-)! Který tam také hrál. Byla tam i Tereza Voříšková, která ve filmu hraje matku hlavního hrdiny.
Moje kamarádka Lucka druhá zprava (před Terezou Voříškovou)

Potom tvůrcům a hercům předal slavonický starosta květiny.
A film mohl začít :-).
Nebudu zde psát děj, protože film ještě neměl premiéru, takže je to zakázané, ale ani tak bych to nepsala. Těšte se na něj, je fakt povedený :-).
Svěráci jsou kvalita, to už přeci víme!

Byla jsem strašně ráda, že jsem mohla být mezi prvními diváky, kteří tento film viděli. :-) Ve Slavonicích film publikum vidělo úplně poprvé.

Děkuji moc, že jsem měla možnost tam být. Seděla jsem v 5. řadě. V 7. řadě seděli Svěráci a Tereza Voříšková. Při závěrečném potlesku jsem se na režiséra Jana Svěráka ohlédla a myslím si, že se na mě usmál :-) :-) :-).

Film půjde do kin 17. srpna 2017, tak se určitě bežte podívat. Stojí to za to :-)!