Prosinec 2017

Ohlédnutí za rokem 2017

31. prosince 2017 v 19:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj. Jaký byl rok 2017? Splnila jsem předsevzetí a dala jsem si nějaká na rok 2018? To vše se dozvíte v tomto článku :).

Betlémské světlo

29. prosince 2017 v 7:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, jak jsem psala v minulém článku. 23. jsme měli u koní vánoční besídku. Ale to nebyla jediná akce, která se v ten den konala!
Večer jsme měli jet s koníky do nedalekých Slavonic a dělat na živém betlému Tři krále :).


Když besídka skončila, rychle se tři holky přesunuly na koně a já, Hanča a ještě jedna kamarádka od koní zase do Slavonic, do klubovny skautů, kde jsme se převlekly za Tři krále. Já byla černý :D.
Živý betlém měl začínat v 19 hodin. Krátce po půl přijeli koníci do Slavonic. Bylo dohodnuto, kdo na kom pojede. Jela jsem na haflingovi Šatanovi a vedla mě nejlepší kamarádka Kíťa. Nasedli jsme a počkalo se na ostatní členy betléma. Poté se pomalu šlo na náměstí. Tam se počkalo, až dohraje první písnička a pak jsme se vydali náměstím k betlému, kde již byla Marie, Josef a Ježíšek. Před Betlémem jsme sesedli z koní, děti nám podaly dary, které jsme s kleknutím dali před jesličky. Potom se tam ještě cca půl hodiny stálo, aby si nás mohli lidé vyfotit.
Oficiálně se akce jmenovala Betlémské světlo, protože vedle Betléma si lidé mohli zapálit z lucerničky pravé betlémské světlo :).
Bála jsem se, aby mi nebyla při stání u Betléma zima, tak jsem se hodně navlekla, ale naštěstí zima ke mě nedošla :D.
Poté se koníci vydali domů a já měla najít známého, abych se s ním domluvila na převoz do vesnice, kde on bydlí, a já chodím na koně. Protože potom jsme ještě měli uklízet místnost po vánoční besídce. Seděli v restauraci. Neměla jsem na něj tel. číslo, a tak mi nezbylo nic jiného, než tam jako král jít :D. Tak jsme šli rovnou všichni tři :D. Myslím, že pro hosty restaurace to byla docela atrakce, když vedle nich pobíhal černý král :D. Ale aspoň byla sranda.
Když jsem se s panem domluvila, tak jsme všechni tři, hezky za sebou, běžely do klubovny, abychom se převlekly. Já jsem si ještě odlíčila obličej a cca za 30 minut už jsme byly zpátky v restauraci, jako "normální" lidé :D. Myslím, že málokoho mohlo napadnout, že to byly my, ti králové :)).

Potom jsme odjeli do vesnice, uklidili po vánoční besídce a hurá domů. Byla jsem neskutečně unavená!

Fotky bohužel ještě nejsou, ale až budou, tak je přiložím :)

Vánoce

26. prosince 2017 v 22:22 | Leník |  Z mého života
Ahoj, co jste dělali na Štědrý den? Co jste dostali od Ježíška? Co jsem 24. dělala a co jsem našla pod stromečkem Vám sepíši v tomhle článku :).

Soutěž u Hrušky

23. prosince 2017 v 19:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, na začátku měsíce se u Hrušky na blogu (ZDE) konala vánoční soutěž. Přihlásila jsem se do ní. Za týden mi přišel email od pořadatelky. Že jsem vyhrála :)! Udělalo mi to velkou radost, dárky byly na videu opravdu překrásné a všechny měly hruškovou tématiku :).
V úterý jsem si šla balíček vyzvednout. Byl krásně vánočně nazdobený, s adresou blogu apod. Když jsem se dostala dovnitř, uviděla jsem hodně krásně zabalených dárečků. To musela být práce!

A co bylo vevnitř? Tam toho bylo! Samé krásné věci!Hruštičko, strašně moc Ti děkuji =)!!! Udělalo mi to velkou radost :)!


PS: V minulém článku jsem psala o výstavě impresionismu (článek ZDE). Zapomněla jsem se zmínit jak se výstava oficiálně jmenuje - Světlo v obraze.

A jelikož je tohle poslední článek před Vánoci. Už zítra :)! Tak Vám přeji šťastné a veselé!!! :)

Praha se školou

21. prosince 2017 v 21:45 | Leník |  Z mého života
Ahoj, v pondělí 4.12. jsme se se školou vydali do Prahy na výstavu impresionismu.

Veselé Vánoce!

19. prosince 2017 v 16:33 | Leník |  Z mého života
Ahoj, Vánoce se kvapem blíží. Štedrý den je už v neděli :)! Těšíte se? My jsme s tetou pekli v neděli na chalupě cukroví. Bylo to super. Je to taková naše tradice.
Zítra máme s Hančou narozeniny. Odpoledne bude malá rodinná oslava.
V pátek budeme ve škole zpívat na schodech koledy :D.
V sobotu odpoledne budeme mít u koní vánoční besídku. Sejdou se všichni od koní, dovezeme cukroví, předáme si dárky apod. Večer pak pojedeme se třemi koníky do Slavonic. Kde je od 19 hodin živý Betlém. Já, Hanča a ještě jedna kamarádka od koní budeme dělat Tři krále (pojedeme na ,,našich" koních). Tak snad nezmrzneme :). Jako král jsem ještě nikdy nejela, ale jako vodič jsem na tomhle Betlémě byla už myslím 2x.
A v neděli Vánoce.
Proto Vám chci popřát VESELÉ VÁNOCE PLNÉ POHODY A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2018 :-)!
Vytvořila jsem jako každý rok PF.
Fotka je z Tater, kde jsme byli na konci ledna. Tady je tak málo sněhu, že tahle hodně sněhová fotka se mi líbila na PF víc, než kdybych fotila na tom málu, co máme tady teď :D.
Včera jsem dozabalila dárky, takže jsem připravená :).
Máte rádi vánoční atmosféru? Já ji miluji - koledy, pečení, vůni Vánoc, sníh... Je to prostě super :).
Snad sníh vydrží i na Vánoce, i když ho bude třeba jen trošku. Minulý rok byl sníh 23.12., ale na Štědrý den roztál :/! Tak snad to tenhle rok bude se sněhem lepší.

Příští článek bude o školním výletu do Prahy.

Vánoční trhy v Jindřichově Hradci

15. prosince 2017 v 7:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, 2. adventní neděli jsme se jako tradičně vydali do našeho okresního města - Jindřichova Hradce - na adventní trhy, které se konají na zámku.
Prvně jsme prošli malým náměstíčkem, které bylo plné stánků, lidí, ozdob, betlému a zvířat. Odtud jsme šli přes obchodní centrum sv. Florian, kde jsme zkoukli zpívající fontánu, na ulici. Odtud přes město plné stánků až k zámku.

Čertice

12. prosince 2017 v 19:30 | Leník |  Z mého života
Ahoj, v úterý 5.12. jsem se jako tradičně oblékla za čerta.
Jela jsem vlakem do nedalekých Slavonic, kde jsem s kamarádkou a jejím taťkou už potřetí chodila na čerty.
Minulý i předminulý rok jsme měli hlavní cíl na náměstí. (Tam se sešli rodiče s dětmi a my jsme tam dělali čerty.) Tento rok to ale bylo jinak.
Prvně jsme šli na jednoho malého chlapečka (nejsme zlí, šli jsme pouze symbolicky). Poté jsme jeli do vesnice, kam jezdím na koně, na sourozence. Pak jsme jeli zpět do Slavonic, kde jsme ještě obešli 3 další rodiny.
Potom jsme se vydali na město, kde měl někdo jiný čertovský program. Už to končilo, ale chvilku jsme tam byli. Podívala jsem se na čas a krásně mi to vycházelo, že jsem stíhala vlak. Tak jsem zaběhla kamarádce vrátit nějaké věci, které mi půjčila (pytel a koště) a běžela na vlak. Jel známý, takže byla legrace :D. Čert ve vlaku. No jo. Když jsem jela odpoledne, tak jsem ještě nebyla zmalovaná :D.
Legrace byla, že když jsem odpoledne vystoupila z vlaku, hned, asi po 100 metrech, jsem měla promáčané boty :D. To mě dost naštvalo. Ale přežila jsem to a ve vlaku, cestou domů jsem byla pečená vařená u topení :D.
Bylo to fajn, děti měly radost, protože opravdu nejsme zlí. Já ani nenosím žádné masky, protože to je hodně strašidelné a nelíbí se mi to.
Na závěr přikládám fotku, jak jsem asi tak vypadala. Ale nemám na fotce pytel, řetěz a koště.

Snad půjdu i příští rok, je to super tradice.
Bylo by fajn, kdyby zase vyšlo to náměstí, to bylo vždycky skvělý.


A co vy? Jak jste si užili Mikuláše?
U nás byli ve škole taky, takže ze školy jsem byla trošku umatlaná, ale to se za chvilku smylo.

Věneček

10. prosince 2017 v 20:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, tento článek bude o závěrečném kurzu tanečních - věnečku.

Rychlo-článek

2. prosince 2017 v 10:52 | Leník |  Z mého života
Ahoj, tento článek je opravdu narychlo, spíše takový informační.
Dnes v 19 hodin máme poslední taneční - závěrečný věneček. Držte mi prosím palce, ať nám to dobře dopadne :). (Na taneční chodím podruhé, ale příští rok už chodit nebude. 3x je asi moc :D.)
Zítra je u nás rozsvěcování vánočního stromu.
Před týdnem jsme s tetou pekly cukroví na chalupě. Budeme péct ještě týden před Vánoci. Baví nás to, je to taková tradice :).
V pondělí jedeme se školou do Prahy. Na Pražský hrad na výstavu Impresionismu a poté na vánoční trhy. Moc se těším. To bude krásná vánoční atmosféra :3. Každý rok s rodiči jezdíme na vánoční Prahu, tak teď pojedeme se školou a ne s rodinou. Pak o tom samozřejmě napíšu článek :).
V úterý jsou čerti. Já budu chodit za čerta v nedalekých Slavonicích. Prvně budeme obcházet rodiny a potom zavítáme na náměstí. Moc se těším, protože každý rok to je skvělé :).

Je u vás sníh? Tady jo. Je to kouzelné a krásné, ale je zima :D. Včera jsem byla na koních a strašně mi mrzly prsty u nohou. Za chvíli jedu na koně znovu, vezmu si dvoje ponožky :D.
Přikládám fotku ze čtvrtka. Foceno z okna školy na mobil (omlouvám se za kvalitu). Vidíte tam i městskou věž, na které jsem byla v létě na brigádě :D.


Ve čtvrtek jsem byla vozit Mikyho. Roste jako z vody :) <3.

Pamatujete si na téma týdne, které znělo ,,Youtube a blog"? Na toto TT jsem napsala článek (můj článek ZDE). Bloger David mě nominoval do výběru týdne. Děkuji moc, Davide :)! Udělalo mi to obrovskou radost! Odkaz na článek s výběrem ZDE.


A teď k Vánocům. Každý rok jsem posílala rančerkám mnou vyrobené dárky k modelům. Ale jelikož teď už je tady minimum rančerek, které sbírají, tak dárky posílat nebudu. Omlouvám se, jestli to někoho vzalo, ale opravdu - počet rančerek rapidně klesl a ty, které jsou ještě aktivní můžu spočítat na prstech jedné ruky (ty, které znám).

To je pro dnešní článek vše. Já za chvilku pádím na vlak, který mě doveze na koně. A pak zase rychle domů, abych se připravila na věneček. Mějte se krásně a nezapomeňte dnes v 19 hodin držet palce, díky ;).