Leden 2018

28.1.2018

29. ledna 2018 v 18:12 | Leník |  Z mého života
S obrovským zármutkem oznamuji, že nás včera, v nedožitých 22 letech, opustil náš milovaný Sendy 😭❤️❤️❤️❤️❤️❤️🐎🐴. Navždy zůstaneš v našich srdcích 💜!

Sendy. Náš miláček Sendy. Nedávno jsem o něm psala článek (TADY).

V sobotu jsme ho pustili z výběhu. Spokojeně běžel na svou oblíbenou louku.

Včera před 13 hod. přišly holky ke koním. Sendy ležel ve stodole. Nemohl se zvednout. Snažili jsme se mu pomoci na nohy, ale nešlo to.
Volali jsme veterinářku. Poslechla mu srdce. Byly tam ohromné šelesti. Měl ho velmi slabé. Krev ze srdce se mu vracela zpět, neprokrvovalo se mu tělo. Bělma měl červená.
3 hodiny jsme mu drželi kanylu (5ti litrovou). Mezitím se zkoušel sám zvedat, my mu pomáhali, ale bohužel bez úspěchu.
Po vykapání kanyly jsme to znovu několikrát zkoušeli. Sendy se moc snažil, přední nohy by šly, ale zadní mu odumřely.
Zemřel nám v náručí. Bylo to něco strašného. Slzy tekly proudem. Stále na něj všichni myslíme. Byl to úžasný koník! Nezlobil, mohli jsme k němu pustit malé dítě a věděli jsme, že mu nic neudělá. Strašně moc nám všem chybí.
Byla jsem poslední, kdo na něm jel...
Byli jsme s ním do konce. Měl kolem sebe všechny, kteří ho milovali :'( :'( <3.
Sendy! Nikdy na tebe nezapomeneme!!!!

Vytvořili jsme na jeho poctu dvě vzpomínková videa:


Na závěr přikládám fotky:

MILUJEME TĚ, SENDY! NIKDY NA TEBE NEZAPOMENEME <3 <3 <3!


Můj seznam maturitní četby

18. ledna 2018 v 20:44 | Leník |  Z mého života
Ahoj, kamarádka Maruška má blog, kde píše o knížkách, které přečetla a o svém koníčku - ježdění. Jednou jsem se jí zeptala, jakých 20 knížek si vybere k maturitě. Udělala na to článek - díky moc :). A já jsem se rozhodla, že sem také napíšu svůj seznam 20ti knih k maturitě.
Máme napsány 4 období a z těch si musíme vybrat min. počet knížek. Vybraný počet knih v obdobích je celkem 14, takže logicky máme u některého více. Minimálně dvěma díly musí být zastoupena poezie, próza a drama. Seznam může obsahovat max. dvě díla od jednoho autora.

Světová a česká literatura do konce 18. století (min. 2. díla)
- Hamlet
- Lakomec

Světová a česká literatura 19. století (min. 3 díla)
- Havran
- Máj
- Kytice
- Obraz Doriana Graye

Světová literatura 20. a 21. století (min. 4 díla)
- Na západní frontě klid
- Stařec a moře
- Petr a Lucie
- 1984
- Farma zvířat
- Proměna
- O myších a lidech

Česká literatura 20. a 21. století (min. 5 děl)
- Bylo nás pět
- Romance pro křídlovku
- Smrt krásných srnců
- Báječná léta pod psa
- Ostře sledované vlaky
- Rozmarné léto
- Bílá nemoc

Jsem ve 2. ročníku. Přečteno mám již 16 děl :). Čtu moc ráda, takže bych chtěla seznam dočíst do začátku 3. ročníku, abych poté nebyla ve stresu.

Co vy? Měli jste povinnou maturitní četbu? Popř. jaké knížky jste si vybrali? Baví vás čtení tak, jako mě? Nebo vůbec nečtete? Budu ráda za každé komentáře :).

Novinky

11. ledna 2018 v 21:30 | Leník |  Z mého života
Ahoj, blíží se pololetí a s písemkami jako by se roztrhl pytel.. Každý den aspoň jedna písemka. Už vím, jaké budu mít vysvědčení, takže si to pokazit ani polepšit nemůžu, ale stejně... Nechci, abych dostala špatnou známku. Proto se drtím už dost dní dopředu. Vysvědčení budu mít nejlepší, co jsem na střední kdy měla (jsem ve 2. ročníku). Tak jsem ráda :).

Začíná plesová sezóna. Tenhle rok půjdu na plesů hodně. A přitom jsem byla v životě jen na jednom (když nepočítám závěrečné věnečky) a to jsem byla jako pořadatel - byl to Rybářský ples. Byly jsme s Hančou jako víly.
A na jaké půjdu? Na první půjdu tuto sobotu - maturitní ples do Jihlavy, pak půjdu na hasičský, druhý maturitní, který bude našeho gymplu, koňácký a myslivecký. Jej, to jich bude :D. No co, když mám ty šaty, tak je musím využít.

Možná jste si všimli, že jsem zaktualizovala blogy, které čtu (vlevo od tohoto textu). Jsou to blogy, které nejsou o koních, ale jejich články čtu. Určitě stojí za zhlédnutí :).

Tohle byl takový rychlo-informační článek. Tak snad nevadí, že nebyl zrovna extra dlouhý. Chtěla jsem se vám ozvat a napsat novinky :).

Mějte se krásně a užijte si nadcházející víkend!

Koně

7. ledna 2018 v 19:41 | Leník |  Z mého života
Ahoj, už jsem dlouho nepsala o mých čtyřnohých kamarádech, tak jsem si říkala, že bych to měla napravit. Právě dnešní článek bude o nich.
Když nejsou prázdniny/svátky, tak na koně jezdím 3x týdně (pátek, sobota, neděle). V pátek máme my větší koně a v sobotu a neděli jsou kroužky, ale potom si také na chvilku sedneme.
Jak asi většina z vás ví, jezdím na krásném a hodném haflingovi Juráškovi :)
To je on <3! JURÁŠEK <3!! Starší fotka :)


V pátek jsme byly pouze 3 + trenér. Prvně jsme nastlali a potom šli (brodili se bahnem:D) pro koně. Jurda byl strašně špinavej :D, trvalo mi strašně dlouho, než jsem z něj to bláto vyčistila. Určitě si lehnul - měl ho všude. Potom jsme šli na nedalekou menší louku. S sebou jsme měli mladou kobylku Mášu, takže jsem s ní klusala kolečka. A pak jsme si zacválali do kopce. Nebyli jsme tam dlouho, protože je brzy tma. Koníci byli moc šikovní :). Jurda mi udělal radost. Při čištění byl takovej naštvanej a tak jsem se obávala, že bude dělat blbosti i pod sedlem, ale naštěstí ne. Byl jako andílek :)

Včera byl kroužek od 13 hodin. Ke koním jezdím vlakem, takže jsem tam byla už ve 12 h. V poledne bylo krásné počasí :) svítilo sluníčko, nebe skoro bez mráčků. Ve stáji máme na jaře 20ti letého dědu (koník Sendy). Vždycky ho pustíme ven z ohrady. On si jde kam chce a tam se pase, dokud pro něj nepřijdeme. Je hodnej, takže se nemusíme bát, že někam uteče :). Dneska tam byl cca 2 hodiny (od dopoledne) a trenér mně a Hanče řekl, že pak máme pro něj jít na nedalekou louku u výběhu. Vzaly jsme si s sebou Hanči mobil a já jsem fotila. Pár fotek přikládám :).
Bylo krásně :)


Hanči kůň Colin

Mates


Rybníček pod ohradouPočasí jako na jaře

Je u nás krásně :) <3

A teď Sendík :)

Koukněte jak sám přišel za Hančou =)


Vyfotila jsem si železniční trať

Druhá stranaHádejte, co to je :)?

Potůček

Most


A jde se domů :)
Kamarádi ho přišli přivítat :). Na fotce Jumbo, Máša a Colin


Mates

Jestli se divíte, proč má Sendy tak napuchlé zadní nohy, tak proto, že má na nich artrózu :(.
A jestli si myslíte, že u nás trpí hladem, tak to fakt ne. Záda jsou propadlá kvůli stáří. U nás se má krásně. Přikrmujeme ho, má obrovskou pastvinu. Je to šťastný koník. Má u nás krásný důchod. Všichni ho máme moc rádi.

V jednu přijely děti z kroužku. Přepadl mě nějaký workoholismus (to se často nestává :DD), tak jsem toho musela využít :D. Ještě než přijely, tak jsme s kamarádkou vyndaly všechny ohlávky a sedla, aby už bylo vše připraveno a pro koníky jsme si mohli jenom dojít. Jurda už byl naštěstí o mnoho čistší než v pátek :D. A jelikož jsem měla ten workoholismus, tak jsem stihla vyčistit dva koníky :D. Pak se šlo na vzdálenější louku. Tam kroužek trénoval. Já jsem trénovala kamarádku, která jezdila na Juráškovi. Na konci jsem si na chvilku sedla. Zaklusala a zacválala jsem si s Juráškem. Moc ho to bavilo =) bylo to na něm vidět. Potěšilo mě to :). Pak jsem pustila sednout kamarádku a šlo se k domovu. Odpoledne už bohužel nebylo tak hezké počasí :( byla mlha.
Doma jsme koníky odstrojili, vyčistili kopyta, odměnili a pustili do ohrady. Už se začalo stmívat, takže šup domů :).

Dneska byl zase kroužek. Jurášek byl zablácený, ale ne tolik, jako v pátek :D. Prvně jezdil kroužek. Chodili jsme po cestě okolo jízdárny. Na Juráškovi se vystřídaly dvě holky. Obě mě mile překvapily, jak jim to jde :). Pokroky jsou znát. Na konci jsem si na chvilku sedla já. Jurášek byl pěkně rozehřátý a běhal rychle :). Párkrát jsem si s kamarádkami zacválala do kopce. Jó, cválání, to Jurdu baví :). Dělá mi radost, je strašně moc hodnej. Klidně mohu holky nechat jezdit samotné, jdu vedle a vím, že nic neprovede - jde to tak i v klusu :). A nebojím se je pustit samotné. Chodí za mnou jako pejsek :), co udělám já, to on. Je to moje zlatíčko <3. Sendy byl zase venku, spokojeně se pásl, zatímco jsme my jezdili :D.


Takže já měla koňácký víkend :), který byl moc fajn <3! U koní to mám nejradši. Jaký byl váš víkend?
Přeji Vám úspěšný start do nového týdne :)

Výlet do Znojma

2. ledna 2018 v 17:50 | Leník |  Z mého života
Ahoj! Vítám Vás u prvního letošního článku :).