Únor 2018

Odplesáno

25. února 2018 v 21:09 | Leník |  Z mého života
Ahoj, tento rok jsem byla přesně na pěti plesech. Už je konec plesové sezóny, proto jsem se rozhodla se o každém trochu rozepsat.


Jarní prázdniny

18. února 2018 v 21:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, tento týden máme jarní prázdniny. Už jsem se na ně fakt dost těšila, protože toho je ve škole moc…
A co jsem o prázdninách dělala?
No určitě jsem nelenila :). Rozepíšu se tady o každém dni.

PONDĚLÍ - Dopoledne jsem si uklidila v pokoji, poté jsem se koukala na olympiádu (biatlon) a odpoledne jela se známou na běžky.
Jely jsme do nedalekého Starého Města pod Landštejnem. Už jsem se o tomto městě v minulosti zmiňovala. Leží tam biatlonový klub, kterému moc fandím a kam se jezdím dívat na závody a byla jsem tam i na tréninku. Zaparkovali jsme u začátku běžecké trasy. Na běžkách jsem stála v ten den počtvrté v životě (poprvé vloni na lyžáku. Tam jsem na nich byla 3x). Byla jsem zvyklá na hezky prošlapané stopy, tady žádné nebyly :D. Každý si dělal stopu sám. Než jsme dojeli do lesa, kde vedly biatlonové okruhu, tak cesta mezi poli byla nic moc. Sníh hodně tál, ale v lese to byla paráda :). Jezdily jsme si svůj okruh. No, na začátku jsem se napadala dost :D tolikrát jsem ani nespadla na lyžáku celkem, co jsem v pondělí napadala :D. Bylo to hlavně proto, že jsem na nich rok nestála, a ještě počtvrté v životě. A na Vánoce jsem dostala své běžky, takže na těch jsem byla poprvé, a taky proto, že nebyla vyšlapaná stopa, jak jsem byla zvyklá. Když někdě byla stopa vyšlapaná, tak se mi jelo dobře :). No a protože jsem tele :DDD. Ale hrozně mě to bavilo a na konci jsem se i rozjezdila a jela si svůj styl :). A po cestě k autu jsem i známou předjela :D :). Na konci mi to šlo :).

Bylo to super a doufám, že zase někdy pojedeme. Ale nevím, no :(, je málo sněhu a taje to.

ÚTERÝ - Úterý bylo ještě nabitější než pondělí. Ráno jsem jela s kočárkem (kamarádka má syna - ne, je starší než já :D všichni se mě ptají. A to jí je tolik, jako tobě? :DD), v poledne jsem šla k babičce. Potom na vlak na koně. Vlak zpět domů jsem málem nestihla :D a stalo se mi dost věcí, ale to se tady nebudu rozepisovat :DD takový úsměvný věci. Když jsem vystoupila z vlaku, tak jsem šla k tetě. Vzala jsem na procházku Bojara (psa). Potom jsem byla u tety a pak jela domů. Takže úterý bylo fakt dost nabitý :D. Ráno jsem odešla z domu a večer se vrátila :D.

STŘEDA - Dopoledne jsem byla u babičky, potom jsem šla do knihovny pro 18. knížku k maturitě (Farma zvířat od G. Orwella) a pak domů. Odpoledne jsem po dlouhé době fotila modely :). Musela jsem využít trošky sněhu, která tady ještě je. Focení mě moc bavilo. Fotky jsem přikládala v minulém článku ZDE.

ČTVRTEK - Dopoledne jsem sledovala biatlon. Odpoledne jsem jela na koně. Byla se mnou ještě jedna kamarádka, která jela na Jumbovi. Jurda i Jumbo byli veselí a chtělo se jim běžet :D, tak jsme je pořádně proběhli :). Moc je to bavilo. Když jsem přijela domů, tak jsem si četla Farmu zvířat, už ji mám dočtenou. Je to velmi kvalitní a nadčasové dílo! Doporučuji ke čtení. Večer jsem se koukala na učení :D -_-. Achjo, nechce se mi do školy :D. Navalili nám toho hodně, takže budeme hned po prázdninách dost psát :/.

PÁTEK - Vstávala jsem ve 2 hodiny ráno, abych se podívala na jízdu Evy Samkové. Dívala jsem se do tří, pak jsem si na hodinku zdřímla a od čtyř jsem držela palce na finále. Eva získala skvělou bronzovou medaili :)! Ale byly to nervy.

Když jsem se v pět hodin podívala z okna, sněžilo! Byla jsem moc ráda, že budu moci jít se známou na běžky :). Pak jsem si šla ještě na pár hodin lehnout.
Dopoledne jsem šla ke kadeřnici na zastřihnutí konečků, ale změna je vidět :).
Poté k babičce a ve 12 šup na vlak na koně. Tam jsem se dozvěděla, že Martina Sáblíková obsadila krásné 2. místo na 5 000 m. Krásný medailový den :).
S koníky jsme udělali kus práce. Bavilo je to.
Potom jsem měla jít na běžky, ale bylo nad nulou, takže sníh tál a nakonec jsem jít nemohla :(. Hrozně rychle to roztávalo… Mrzí mě to. Doufám, že ještě napadne.
Večer jsem se učila.

SOBOTA - Ráno mě vzbudil taťka s úžasnou zprávou, že Ester Ledecká vyhrála super-G :)! Dopoledne jsem se učila a v poledne jela na koně (málem jsme kvůli slavnostnímu ceremoniálu s Ester nestihly vlak :D. Na hymnu z Koreje jsme si prostě musely počkat :)). Měli jsme kroužek. Trénovali jsme děti na louce, poté jsem si na chvilku sedla i já. Jurášek byl moc hodný :). Moc ho to bavilo. Ve čtvrt na šest jsme jely domů, abychom se stihly připravit na koňácký ples. Ten začínal ve 20 hodin. My jsme přijeli cca o půl deváté. Když jsme přijeli, tak zrovna tancovaly mažoretky. Pak jsme se usadili - dokonce jsme měli i vlastní stůl a na něm rezervaci jako jezdecký klub :). Pak se tancovalo, jedlo, pilo… Já jsem nepila :D jsem hroznej abstinent. Ale byla tam hrozná zima :(.. Měli přitopit víc dopředu.

NEDĚLE - V poledne jsem jela do Mutišova, ale ne na koně, ale na běžky :). V noci nádherně nasněžilo. Měla jsem obrovskou radost :). Jezdily jsme 2 hodiny. Už jsem padala o dost míň než v pondělí. Udělaly jsme si se známou okruh po lese. Dvakrát jsme ho projely. Byla to nádhera! Doufám, že sníh vydrží a brzy půjdeme zas :). Už jsem se na lyžích cítila o hodně jistější!
Večer jsem se učila.

Tak to byly moje jarní prázdniny :). Byly nabité, vyšlo krásné počasí - sluníčko, sníh. Stihla jsem toho hodně. Myslím, že jsem si je užila naplno :). Byla to paráda. Ale klidně bych si dala ještě další týden :D.

Už jste měli jarní prázdniny, nebo na ně teprve čekáte :)? A co máte v plánu, popř. co jste dělali?

To je pro dnešní článek vše. Mějte se krásně a u dalšího článku ahoj :)!

PS: Budu ráda, když okomentujete můj minulý článek. Snažila jsem se, ale bohužel tam žádný komentář zatím není :(. Tak mě to trošku mrzí. Článek ZDE.

Modely na sněhu - 14.2.2018

14. února 2018 v 20:49 | Leník |  Fotečky
Ahoj, dnes jsem po dlouhé době fotila modely. Máme tady ještě trošku sněhu, tak jsem toho musela využít :). Vzala jsem Breyery - Annie, Delu a Onyxe. Focení mě moc bavilo :). Snad se Vám fotky budou líbit. Budu ráda za názory a komentáře.
Přikládám malou ukázku:


Tahle se mi líbí :)


Všechny fotky najdete ZDE :).


Rovnátka

11. února 2018 v 21:37 | Leník |  Z mého života
Ahoj, tento článek bude trošku z jiného soudku.
Určitě víte, jak byl hrozný trend nosit rovnátka. Všichni je chtěli mít, na okrasu, aby vypadali IN.
Já jsem je také měla/mám. A to jsem je nechtěla. Nikdy jsem nebyla ten typ, co by chtěl rovnátka kvůli tomu, abych byla IN. Já je prostě musela mít. Zuby jsem měla hodně křivé.
Kvůli rovnátkům mi museli trhat 3 zuby. Dva nahoře a jeden dole (jedničku!)...
Prvně jsem měla vyndavací, poté napevno. Napevno nahoře 2,5 roku. Dole o dost méně (pár měsíců). Nahoře mi je sundala před rokem v únoru. Po pár měsících mi sundala i ty spodní, protože mi pořád vypadávaly. To jsem ještě chodila do místní nemocnice. P. doktorka ale bohužel v květnu dlouhodobě onemocněla a tak jsem od léta nastoupila do našeho okresního města - J. Hradce. Tam mi řekli, že nechápou, proč mi vrchní fixní (napevno) sundavala, že to nemám dodělané. Takže je budu muset nosit znovu.
No, takže 2,5 roku zbytečně...
Termín nandavání fixních horních i dolních jsme měli na 6.2. Teď vám popíšu ten den.
Vůbec jsem se netěšila. Věděla jsem, co rovnátka obnáší. Je to péče navíc, muset si dávat pořád pozor, jestli nejíte něco moc tvrdého, co by vám mohlo zámečky (ty "kostičky" na zubech) odloupnout.
Byli jsme objednaní na 8.30 (jela i Hanča, které ale fixní nedávali. Jela na kontrolu.).
Hodinu a čtvrt jsem ležela na lehátku. Tak dlouho jsem u zubaře snad ještě nebyla... Dopodrobna to tady fakt rozepisovat nebudu, ale bylo to děsný. Bolelo to, ale to se dalo vydržet. Ale jak jsem tam dlouho ležela a čekala, až to všechno zaschne, tak mi docházelo, co už jsem kvůli zubům podstoupila... 3 zuby mi vytrhali, 2,5 roku nošení "zbytečně".. Teď další pokus... Jen doufám, že už je nebudu mít další 2,5 roku. Nemám to zrovna špatné. To byste asi ani nepoznali, ale mám prostě posunutý střed atd..
První dny to bylo něco hrozného. Jíst jsem nemohla. Zuby samozřejmě bolely, ale to bylo to poslední, na co jsem myslela. Nejhorší bylo to, že mi drátek špatně zatočili, takže mě řeže do dásně (možná se to zlepšilo, a nebo už to necítím :D nevím, no.. je to lepší, naštěstí) a další věc je, že mi zapomněli obrousit jeden "výběžek", který mě neustále řezal do jazyka. Jo, byla jsem hodně zoufalá... Teď už je to lepší, asi jsem si na to zvykla, ale to jezení. To je něco hrozného. Jím asi 3x pomaleji než dosud (a to by člověk řekl, že už jsem je měla a můžu být zvyklá..) a musím dávat hrozný pozor, co jím. Rozkoušu jen malé procento věcí :D.. Byla jsem z toho špatná, ale už jsem si zvykla. Těším se, až je budu mít dole a zuby budu mít hezké.
Takže opravdu nechápu ty, kteří rovnátka chtějí a těší se na ně... Mám svou vlastní zkušenost..
Nechci tímto někoho strašit, to rozhodně ne. Chtěla jsem tím jen poukázat na to, že mít rovnátka není žádná výhra.

PS: Děkuji moc za krásné komentáře k minulému článku o úmrtí Sendíčka. Hodně jste mě povzbudili a moc si toho vážím. Už je to za námi. Moc na něj všichni myslíme, ale má se dobře <3...