Červenec 2018

Tábor očima instruktorky - potřetí

29. července 2018 v 21:06 | Leník |  Z mého života
Ahoj, už potřetí jsem byla na jezdeckém táboře jako instruktorka u koní. Na táboře jsem byla 8.-14.7.
Jako u minulého tábora, také Vám zde popíšu každý den. Píšu si deníček s poznámkami, co jsme ten den dělali :). Co Vy? Také si píšete např. na dovolené zápisník?

Tábor

24. července 2018 v 21:10 | Leník |  Z mého života
Ahoj, v dnešním článku bych Vám chtěla napsat o prvním letošním táboře, na kterém jsem byla.
Tábor byl 1.-7.7. Nebyla jsem tam do soboty, ale pouze do pátku, protože jsem se musela připravovat na druhý tábor, na který jsem jela v neděli 8.7.
Popíšu Vám, co jsme každý den dělali.

Dětský den a Target sprint

20. července 2018 v 7:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, v půlce června jsme byly s Hančou na Dětském dni v nedaleké vesnici, kam jsme jako malé jezdily na karnevaly, dětské dny a různé akce pro děti. Nyní jsme byly v roli pořadatelů. Téma byli piráti a námořníci. Sladily jsme se do pirátů. Jelikož jsem před 2 lety hrála Piráty z Karibiku na klavír, tak jsem vzpomínala, co jsem měla na sobě při koncertě a to samé jsem si oblékla i na Dětský den. Každá jsme měla své stanoviště. Hanča byla u přetahované a já u Ariadniny niti. Dětem jsem zavázala oči šátkem, jednou rukou se držely provazu a druhou ruku měly před sebou, aby do něčeho nenarazily, a chodily trasu podle provazu. Někdy to bylo krkolomné, ale všechny děti to skvěle zvládly :-). Děti si odpoledne moc užily a za odměnu dostaly trička a mohly si opéct buřta. Přikládám pár fotek.
Náš tým

S Hančou (já jsem ta v červené sukni :D)

U Hanči na stanovišti

U mého stanoviště


Všechny fotky naleznete ZDE.

V sobotu 7.7. jsem byla na biatlonových závodech v Target sprintu v nedalekém biatlonovém klubu. Target sprint je nová disciplína, při níž se běží 500 m, poté střelba ze vzduchovky a pak zase běh na 500 m. Ženy i muži běželi za den celkem 3 závody. Domácí biatlonisté (červená trika) si vedli moc dobře :-). Koukněte na fotky ;-).

Start mužů

Na střelnici

Start žen


Ženy na střelnici

První žena vbíhá do cíle

Start posledního závodu mužů z jiného pohledu

Obě akce se podařily a počasí vyšlo krásně :-). Snad Vás článek bavil. Těším se na Vás u dalšího, ahoj!

Oblíbené blogy - BONUS

16. července 2018 v 7:00 | Leník |  Blog
Volné pokračování dvou minulých článků.

Také ráda navštěvuji blogy sportovců, o sportovcích. Zde jsou některé z nich:

Zuzana Hejnová (odkaz na web)
Zuzka - moje oblíbená sportovkyně :-). Na jejím webu najdete články o nadcházejících závodech, tréninzích apod.

HESU je akademie Zuzky Hejnové. Tato akademie pořádá každoročně několik kempů s touto atletickou hvězdou. Na těchto kempech jsem byla dvakrát. V říjnu pojedu potřetí. Moc se těším <3! Na tomto webu najdete nejen akce, pořádané touto akademií, ale také novinky z HESU Elite - což jsou elitní mladí sportovci, které akademie HESU podporuje.

Zdravě bez překážek (odkaz na web)
Zuzka společně s Andy píší o zdravém životním stylu. Na této stránce najdeme spoustu zdravých receptů, stravovací návyky, rozhovory s ostatními sportovci a spoustu dalšího. Tato stránka je i na Facebooku nebo Instagramu (název je stejný).

Andy má také svůj vlastní web. Píše o cvičení, běhu... Jak s ním začala a dopracovala se až k půlmaratonu. Píše různé výzvy apod. Moc zajímavé čtení :-).

Barbora Závadová (odkaz na web)
Bára je česká plavkyně. Je velmi úspěšná, byla také na OH v Riu. Půl roku trénovala v Austrálii. Nedávno se vrátila. Nejen o životě v Austrálii můžete číst na jejím webu.

Elitavers (odkaz na web)
Elitavers je sportovní akademie v Jihlavě jednoho mého kamaráda. Tato akademie pořádá kroužky pro děti. Jde hlavně o plavání. Akademie také pořádá různé sportovní akce v Jihlavě. Nedávno pořádala Olympijský běh v Jihlavě. Na podzim se poběží 10ti kilometrový Koloběh, na který se moc těším, protože prvního ročníku jsme se s Hančou účastnily a bylo to moc fajn :-). O prázdninách akademie pořádá příměstské tábory, kde se děti setkají nejen s plaváním a atletikou, ale i s jinými sporty a spoustou zábavy. Podívejte se, jak se jejim malým svěřencům daří a sport je baví :-)! Tak by to mělo vypadat všude.

Bez frází (odkaz na web)
Web, kde vybraní sportovci popisují své životní příběhy. Hezké, někdy bohužel i smutné čtení.

Atletika (odkaz na web)
Oficiální stránky atletiky, kde najdete výsledky, hodnocení, nadcházející události, rozhovory s atlety a spoustu dalšího.

Biatlon (odkaz na web)
Oficiální stránky českého biatlonu. Web obsahuje nejen články o Světovém poháru, ale také o Českém poháru, kde závodí můj oblíbený klub Staré Město pod Landštejnem. Najdete tam o tomto klubu (v rubrice Domácí) také hodně. Jsou skvělí a moc úspěšní. Opakovaně vyhrávají závody ČP a vedou žebříček hodnocení klubů. V září se zde uskuteční MČR žactva v letním biatlonu. Moc se těším :-).

To je z mých oblíbených blogů vše. Když se objeví nějaké další stránky, tak určitě přidám další článek :-).
Doufám, že se Vám články tohoto typu líbily a budu moc ráda, když některé navštívíte.

Oblíbené blogy 2/2

9. července 2018 v 7:00 | Leník |  Blog
Volné pokračování minulého článku.

Majdalenka (odkaz na blog)
Majdalenka píše hlavně o svém životě, výletech a spoustu dalšího. Její články jsou moc hezké a fotky velmi povedené. Doporučuji k návštěvě!

Anička (odkaz na blog)
Anička je kamarádka z Moravy, která v září odjela na rok do Afriky. Konkrétně do Angoly. Nyní je v hlavním městě - Luandě. Je tam s pomocí selesiánů. Učí děti na základních školách angličtinu, hudební výchovu, matematiku... Je to velmi hodná slečna, která se snaží ze všech sil pomáhat. Je úžasné, jak africkým dětem vykouzlí úsměv na tváři :-). Určitě doporučuji její blog, píše velmi zajímavě! Můžete ji najít i na Facebooku - Áně v Angole.

Martinka (odkaz na blog)
Martinka píše o svém malém synkovi Mathiasovi, který se narodil v Německu. Martinka prožila každý trimestr v jiné zemi (ČR, Velká Británie, Německo). Na jejím blogu najdete spoustu zajímavého čtení. Např. o německých porodnicích.

U Eliss najdete články ze života, knižní recenze, zajímavosti např. o ovoci, různých místech světa apod. Moc ráda její blog navštěvuji. Chcete se dozvědět něco nového? Určitě k ní zavítejte :-).

Blog Lucy je velmi pestrý. Píše články pro zamyšlení, o výletech, z jejího života apod. Její blog je velmi příjemný - už na první pohled. Píše moc hezky a vždy je článek doplněn velmi krásnými fotečkami. Doporučuji navštívit!

Máme tady další Lucku :-). Tato blogerka pracuje jako hotelová recepční. Chcete se dozvědět, co tato práce obnáší? Vše se dozvíte právě u ní. Píše básničky, knižní inspirace, zajímavosti. Nedávno dokončila challenge pro lepší blog. Chcete si ten svůj zlepšit? Podívejte se k Lucce!

Jana pracuje jako pečovatelka v domově pro seniory. Moc ji obdivuji, protože chci také dělat něco podobného - pomáhat lidem :-). Najdete u ní články o této profesi, různá témata na zamyšlení a také výlety. Optimistický blog, který každému vykouzlí úsměv na tváři :-).

Weef cestuje po celém světě. Bojuje za čistší planetu. Chcete se dozvědět něco o Zero Waste, třídění odpadu, nových místech na poznávání a pokochat se krásnými fotkami? Navštivte Weef!

Jeife znám asi 4 roky. Má doma modely a umí na ně krásně vyrábět! Potkala jsem se s ní v Praze. Je to skvělá holčina :-). Hrozně moc mi pomohla nejen s modely a blogem. Strašně moc děkuji, Jeife <3! Její články jsou podobné jako u Weef - bojuje za čistší planetu, píše témata na zamyšlení, o svých výletech po Česku apod. Jeife píše velmi pěkně. Moc doporučuji!

Farted Amaya (odkaz na blog)
Tento blog píše slečna, která myslí optimisticky, snaží se lidi namotivovat k lepšímu myšlení. Nevěříte si? Chcete začít sportovat? Navštivte tento blog! Namotivuje Vás a zvedne náladu :-). Najdeme tam spoustu zajímavého čtení. Doporučuji!

Živa je moje kamarádka, která bydlí ve vesnici, kam jezdím na koně. Krásně fotí a cestuje. Nedávno byla například v Irsku. Na konci června byla ve Florencii. Píše moc hezky o svých cestách s kamarádkou a najdete tam i krásné fotky! Také nám fotila závody :-). Její fotky jsou moc krásné.

Oblíbené blogy 1/2

3. července 2018 v 7:00 | Leník |  Blog
Ahoj, v těchto dvou článcích bych vám chtěla podrobněji představit mé oblíbené blogy, kam vždy ráda zavítám :-).

Se Sončou jsem se poznala na Globe Games v Třebíči. Je to skvělá kamarádka, která píše o svém životě na vysoké, dostizích ale hlavně o svém ptačím kamarádovi Eddiem. Eddie je káně Harrisova. Také jsem ho měla možnost vidět. Jsou to skvělá dvojka, mám je moc ráda! Určitě na jejich blog zavítejte :-). Dozvíte se spoustu informací (nejen) o dravcích.

Kája je vynikající blogerka. U ní najdete články nejen o jejím novém pejskovi, ale také o své práci (učitelka na 1. stupni ZŠ), výletech, kavárnách, čajovnách a spoustu dalšího :-). Určitě se na její blog koukněte!

Maruška píše velmi povedené recenze knížek. Je to vášnivá čtenářka a doporučí Vám nejednu skvělou knihu :-). Její blog doporučuji nejen vášnivým knihomolům.

David píše hlavně o svém velkém koníčku, který je i jeho prací - železnice. Nedávno psal železničního průvodce - článek, ve kterém všechny seznámí s lidmi pohybujícími se u vlaků, co komu patří apod. Velmi zajímavé čtení nejen pro nadšence vláčků :-).

Peťulda (odkaz na blog)
Péťa je pětiletý velmi šikovný klouček, který v roce 2015 prodělal těžkou autonehodu, při níž přišel o tatínka. Sám je připoután na invalidní vozík, pomáhá mu Bastík (čtyřnohý kamarád z Helppes). Maminka prodělala také četná zranění, musí chodit na kontroly. Je mi jich hrozně líto. Oba jsou strašně moc stateční. Nejednou jsem jim psala email. Maminka Monika píše o jejich každodenních událostech, radostech, rehabilitačních cvičení apod. Oba jsou moc silní a já jim hrozně moc držím palce!

Hruška (odkaz na blog)
Hruška píše o svým cestách po celém světě. Na její články se můžete těšit každou sobotu v 15 hodin. Nedávno přednášela na vysoké škole! O tom má také článek, i s odkazem na stream. Hruška je skvělá osůbka, ještě jsem ji nepotkala osobně, ale plánujeme to a moc se na společné setkání těším :-). U ní najdete spoustu legrace, kvalitního počtení a dobrodružství z různých koutů světa.

Hogreta (odkaz na blog)
Hogreta píše o svém vztahu s Vietnamcem, se kterým je od října vdaná. Najdete u ní celou rubriku, kterou věnovala této národnosti. Je to moc zajímavé a moc doporučuji k přečtení :-).

Karol Dee (odkaz na blog)
Její blog je věnovám hlavně zvířecím mazlíčkům. Kočkám a pejskům. Nejdete u ní spoustu zajímavých informací ohledně těchto domácích mazlíčků.

Aleš je průvodce na hospitálu Kuks. Jeho články jsou hlavně z tohoto soudku. Najdete u něj velmi kvalitní čtení. S Alešem máme v plánu, že se o prázdninách na Kuksu sejdeme. Tak snad to vyjde! Moc se těším :-). Určitě na jeho blog zavítejte. U jednoho článku určitě nezůstanete ;-).