Srpen 2018

Mistrovství světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích Nové Město na Moravě 2018

31. srpna 2018 v 23:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, od pátka do neděle (24.-26.8.) se v Novém Měste na Moravě uskutečnilo Mistrovství světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích.

Čekám, až mě vyslechnete - Amanda Knox

23. srpna 2018 v 18:30 | Leník |  Z mého života
Ahoj, jak víte, ráda čtu, ale nikdy jsem sem nedala recenzi na nějakou knihu. U této knihy udělám výjimku, protože mě hodně zaujala a ráda bych ji doporučila ostatním.
Kniha měla 485 stránek, přečetla jsem ji za necelých 5 dní. Úplně jsem ji hltala. Měla jsem ji půjčenou od jedné známé. Na poličce mi ležela od zimy. Známé jsem říkala, že nevím, kdy ji vrátím, protože si chci dočíst maturitní četbu a pak knihy, které jsem dostala k Vánocům. Říkala, že v pohodě, už to má stejně přečtené, takže to nechvátá :). Po pravdě řečeno, když na ni došla řada, říkala jsem si: ,,Ty jo. Ta je ale hrozně tlustá! To přečtu tak 10 stránek, ať vím, o čem to asi tak je, a nechám toho." To jsem se mýlila :D. Úplně jsem se do toho "zažrala" (pardon za ten výraz). Knihu jsem četla jedním dechem a nechápala, jak se něco takového může dít v Evropě ve 21. století! Kniha je pravdivý příběh mladé studentky, které se jedním dnem změnil život naruby.

Děj:
Amanda Knoxová, dívka z USA, nastoupila v roce 2007 do Itálie (Virginie) na univerzitu. Má pronajatý dům spolu s dalšími slečnami. Amanda se tam seznámí s jedním studentem, který se brzy stane jejím přítelem. Často u něj spí. Když se jednou ráno vrací domů, najde v domě mrtvou kamarádku, spolubydlící Meredith. Snaží se policii pomáhat, aby co nejdřív odhalila vraha. Ale policie viní z vraždy Amandu a Raffaeleho (její přítel)! I když se policii jasně snaží vysvětlit, že mezi nimi ke konfliktu nikdy nedošlo. Policie ani soud jim nevěří. Oba musí být ve vězení 3 roky a 11 měsíců (!) za zločin, který nespáchali!
Ano, tohle se děje v Evropě ve 21. století...! Policie ji dlouho vyslýchala, psychicky na ni tlačila, jedna policistka ji při výslechu i udeřila, aby se přiznala k něčemu, co neudělala. Byl na ní vyvíjen hrozný tlak.
Při čtení jsem nevěřila vlastním očím. Je to velmi zajímavá kniha a všem doporučuji, aby si ji přečetli. Asi Vás zaskočí počet stránek, ale sáhněte po ní. Uvidíte, jestli Vás zaujme tak, jako mě.

Výsledek obrázku pro amanda knox

Související obrázek

Související obrázek

Zdroje po kliknutí na fotky

Dovolená na severu Čech

19. srpna 2018 v 7:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, od pátka do neděle jsme si s rodinou udělali krátkou dovolenou v severních Čechách :). Bylo to moc krásné! Počasí nám vyšlo a všem se to moc líbilo. Popíšu Vám zde každý den.

Běh pro hospic v Telči

15. srpna 2018 v 7:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, v neděli 5.8. jsem se zúčastnila 2. ročníku běhu pro hospic v Telči. Je to taková charitativní akce, kde výtěžek jde právě pro telčský hospic. Telč je blízko od města, kde bydlím, takže jsme tam byli na chvíli. O akci jsem se dozvěděla týden předem. Byla jsem moc ráda, že se mohu zúčastnit a pomoci dobré věci něcím, co mě baví - sportem. Závod byl dlouhý 3 km. Domluvila jsem se se známými, kteří bydlí v Telči, že poběžíme společně. Start a cíl byl v Telči na náměstí. Závod vedl okolo zámku, parkem a dalšími místy ve městě. Stejnou trať jsem běžela i při Běhu pro Světlušku. V Telči jsem měla cca o 2 nebo 3 minuty lepší čas. Celkem se zúčastnilo přes 700 lidí! Nebylo to o tom, kdo vyhraje, ale všichni jsme běželi pro dobrý pocit z toho, že se hýbeme a u toho i pomáháme :-). V cíli byly malinké rozprašovače s vodou a samozřejmě kelímek s vodou pro každého účastníka + perníková medaile. Přispět se nemuselo pouze zaplacením startovného, ale také koupí trička nebo sukně. Já jsem měla sukni, mamka sukni i tričko. Já měla tričko z HESU (Akademie atletky Zuzany Hejnové) - mělo úplně stejnou barvu, jako to od nich. Také jsme mohli šlapat na kole u ČEZu. Samozřejmě jsme si to vyzkoušeli. Nebyla to teda žádná sranda. Pán trefně poznamenal: ,,To byla moje nejdelší minuta v životě." :D Měl pravdu. Minutu se šlapalo a šlo to vcelku ztuha. Já jsem našlapala 310 Kč, mamka 307 a kamarádka 305. Takže to bylo hodně těsné :-).
Bylo to super dopoledne. Počasí vyšlo krásně - svítilo sluníčko, ale hic, čehož jsem se vcelku obávala, dopoledne ještě moc nebyl (odpoledne to bylo o dost horší :D).
Na závěr přikládám pár fotek.

Na startu (na fotce mě nehledejte, byla jsem více vzadu)

START!

V cíli

Sladká odměna :-)

Na kole

A co Vy? Zúčastnili jste se někdy charitativní akce (popř. jaké)?

TAG o Juráškovi

9. srpna 2018 v 7:00 | Leník |  Challenge
Ahoj, u Lucy jsem viděla TAG o domácím mazlíčkovi (v jejím přípradě kočička), tak jsem si říkala, že bych mohla udělat podobný TAG o Juráškovi, což je koník, na kterém jezdím :). Některé otázky jsem si půjčila od Lucy (za což moc děkuji), některé jsem vymyslela.

Jak se mazlíček jmenuje?
Jak už jsem psala v úvodu, jmenuje se Jurášek. Jako z Popelky :).

Jaké má přezdívky?
Jurda, Jura, Jurýšek, Jurýš, Zlatíčko...

Jaké je to plemeno?
Je to hafling. Není čistokrevný, ale nevím přesně, s čím je křížený.

Kdy se narodil?
12.7.2004

Jak jsi se k němu dostala?
Do stáje, kde je, chodím od roku 2014. Prvně jsem jezdila na poníkovi Beníkovi a potom na Juráškovi, na kterém jezdím doposud <3.

Co má nejraději?
Jídlo :D, pro to by se ztrhal :D. Je jedno, jestli to je tráva, seno, nebo pamlsek (cukr, jablko, suchý chleba). Moc nemusí suché rohlíky. Což je dobře, protože to je bílé pečivo a když je hodně trávy, tak má problém s kopýtky :( (schvácení). Bílé pečivo mu neprospívá. Vyžívá se taky v drbání po jízdě :-). To se vždycky nastaví, abych ho mohla drbat.

Jaká je jeho povaha?
Je hrozně hodný. Je mu 14, takže už to není takový mladý rošťák. Můžu se na něj spolehnout. Já nerada skáču, on se svými kopýtky taky nemůže moc skákat, takže když něco skáčeme, tak je to malá překážka. Já mám z překážek celkově respekt, on mě v tom ale nenechá a vyřeší si to sám. Je to prostě zlatíčko :-). Ve skocích má svůj styl - na překážku se přiřítí, ale metr před ní zastaví a skočí z místa :D. To je prostě Jura :D už jsem na to zvyklá.
Když byl mladší, tak se vždycky zakousl do udidla a pelášil tam, kam chtěl on. Když jsem na něm začínala jezdit, tak to se mnou taky dělal. Říkali jsme tu za to Maximus (jako v pohádce Na vlásku), protože se zakousnul do udidla, dal hlavu dolů a cválal :D a někdy si i vykopnul. To jsem pak při cvalu musela jet první, protože kdyby jel jako poslední, tak by všechny předjel - nedal se zabrzdit. Takže když byl mladší, tak to byl takový lumpík :D. Teď už to naštěstí nedělá. Je to zlatíčko a můžu na něm svézt malé děcko a nemusím se bát, že něco provede.

Máš s ním nějakou příhodu?
Těch je hodně. Za každý čas strávený s ním jsem ráda. Vyberu jednu, která se stala v červnu. Na vyjížďky i na tréninky vždy jezdíme minimálně ve dvojicích, kdyby se něco stalo a koně jsou pak i klidnější, když mají s sebou nějakého kamaráda. Ten den jsem měla jít s kamarádkou, ta mi ale na poslední chvíli napsala, že nemůže. Těšila jsem se na Jurdu, ten den jsem neměla co dělat, tak jsem si říkala, že tam pojedu a zkusím ho vzít sama. Vzala jsem ho na louku, kde jsme trénovali. Napojil se na mě a šlapal jako hodinky <3. Reagoval na sebemenší pohyb. Bylo hrozně hezké a měla jsem z toho obrovskou radost :-).

Je to moje zlatíčko. Jsem hrozně ráda, že ho mám <3.


Věž - podruhé

6. srpna 2018 v 7:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, jak víte, od 16. do 22.7. jsem byla v Dačicích na věži jako brigádnice. Nakonec jsem tam byla i 26. a 27.7. Byla jsem tam i minulý rok, takže už jsem tušila, co mě čeká. Není to náročná práce, ale ty schody :D...

Zatmění Měsíce

2. srpna 2018 v 7:00 | Leník |  Z mého života
Ahoj, v pátek mělo být velmi dlouhé zatmění Měsíce. Také jste koukali?