Říjen 2018

Podzimní prázdniny

30. října 2018 v 19:37 | Leník |  Z mého života
Ahojte, kdo jste měl, jak jste si užili podzimní prázdniny? Já je měla zase nabité :D. Když vím o nějakém volnu navíc, hned si tam dám co nejvíc aktivit, abych se ani chvilku nenudila :D. Pondělí bylo sice zamračené, ale naštěstí odpoledne nepršelo. Naopak dnes bylo krásně :), svítilo sluníčko. Co víc si přát.
V pondělí jsem se dopoledne učila a odpoledne šla vyvenčit s malými kamarády pejsky. Následovala návštěva u babičky a pak jsem šla za Mikuláškem (rok staré děťátko, které vozím v kočárku). Už jsem ho asi měsíc neviděla, roste jako z vody, tak jsem se na něj moc těšila :). Dala jsem mu opožděně dárek k narozeninám (plyšového méďu). Moc se mu líbil :) hned se s ním mazlil. Nejkrásnější bylo, když za mnou sám přišel <3! Navečer jsem šla hrát ještě 2 hodinky tenis. Dlouho se trápím s podáním, ve čtvrtek mi trenér řekl, co dělám za chybu a jak se jí vyvarovat, včera jsem to tedy zkusila a už mi to tam chodilo :)! Je to možná maličkost, ale pro mě to moc znamená a hrozně se těším na další tenis :))). Když jsem přišla domů, tak jsem byla úplně vyřízená :D.
Dnes dopoledne jsem se znovu učila, pak šla za babičkou a odpoledne na koně. Na koně jezdím vlakem. Cestou ze zastávky můžu jít ke stáji dvěma cestami, buď hned doleva, okolo kravína, a nebo rovně přes náves. Chtěla jsem jít tou kratší cestou okolo kravína, ale bylo tam hodně bláta, tak jsem šla přes náves. Na návsi jdu okolo kontejnerů a najednou slyším něco skákat uvnitř kontejneru. Otevřu ho a tam kotě!!!! Dovnitř jsem nedosáhla, tak jsem kotě přiměla, aby trochu vyskočilo a já ho chytla a vytáhla ven. Pak za mnou furt chodilo <3. Ještě tedy, že jsem nešla tou kratší cestou. Chudák kotě, kdyby si ho nikdo nevšiml :'(. Tak mi tahle událost dlouho vrtala hlavou. Že by tam to kotě vyskočilo? Ale to se mi nezdá. Spíš ho tam někdo dal. A bylo mi z toho hrozně špatně. Jak jsou lidé zákeřní :( :( :(. Stalo se Vám někdy něco podobného? Ale už pojďme od těch špatných věcí. Pak jsem přišla na koně, vyndala jsem si Juráška, vyčistila ho a s kamarádkou jsme koníky prohnaly. Pak jsme šly obcházet ohradník, protože jak fouká silný vítr, tak se někdy nějaké lanko utrhne. Pak jsem jela domů. Dnešní den byl tedy oproti včerejšku o hodně klidnější.
Takže to byly moje prázdniny :-). Doufám, že jste si je taky užili.

Gaudeamus Brno

26. října 2018 v 23:15 | Leník |  Z mého života
Ahoj, dnes bych Vám chtěla povídat o výletě do Brna, který se konal ve středu 24.10.
Se školou jsme se vydali do Brna na Gaudeamus - veletrh vysokých škol. Sice mě maturita čeká až za rok (naštěstí!), ale už se pomalu rozmýšlíme, kam půjdeme. Tato akce probíhá v Brně, Praze a Nitře (SK). V Brně byla 23.-26.10. Na podobnou akci jsem se vydala v 9. třídě, kde se ale, logicky, prezentovaly střední školy.
Do Brna to od nás trvá něco přes 2 hodiny. Odjezd od školy měl být v 8 hodin. Zrovna ve středu nebylo moc hezké počasí - od úterního večera pršelo a foukal hodně silný vítr. Je 8:10 a autobus pořád nikde. Je nám to divné, protože řidič, se kterým máme jet, se málokdy opozdí. Nakonec mu p. učitelka zavolala a dozvěděli jsme se, že si náš výlet zapsal o týden později a dnes nemůže. Šli jsme tedy do třídy a čekali, jak se situace vyřeší. Nakonec se domluvil jiný velmi ochotný pan řidič a jelo se. Sice o hodinu později, ale jelo. Moc nás potěšil nový pan řidič, že nás takhle rychle vzal a naše třídní, že se moc snažila a celou dobu obvolávala jiné autobusové firmy, až nakonec jednu našla.
Akce se konala v Brně na výstavišti. Měli jsme rozchod přeš 3 hodiny. V areálu je na 80 VŠ z celé České republiky. Na začátku tam bylo opravdu hodně lidí. Bylo těžké se někam dostat bez tlačenic. Po čase lidí ubylo. Chtěla jsem se podívat hlavně na tři školy - Masarykovu univerzitu v Brně, UK v Praze a Jihočeskou univerzitu v ČB. U každé školy byli její studenti a ochotně odpovídali na naše otázky. Několikrát jsem si prošla celý areál, udělala si test, který má pomoci při výběru VŠ a pak už byl sraz.
Myslím si, že nakonec půjdu na Jihočeskou univerzitu do ČB. Na co? Už mám takový plán, ale třeba se změní, takže zatím nebudu prozrazovat :-).
Co Vy, byli jste někdy na podobné akci? Pomohla Vám? Slyšeli jste již někdy o akci Gaudeamus?

Český lev se loučí

21. října 2018 v 16:23 | Leník |  Z mého života
Ahoj, jistě víte, že hraji tenis. Proto mi ve čtvrtek nemohla uniknout rozlučka českého lva (Radka Štěpánka), která se konala v pražské O2 areně. Nebyla jsem tam osobně (lístky se hodně rychle rozprodaly), ale udělalo mi velkou radost, že živý přenos vysílala Česká televize.

Jedu na kemp

10. října 2018 v 22:05 | Leník |  Z mého života
Ahoj, omlouvám se, že píšu po delší době, ale vůbec nebyly nápady na články, ani čas - skrz školu. Jinak se nic moc nového nedělo. Ale od zítřka se bude dít :-). Co?
Dlouhodobější čtenáři u mě na blogu určitě zaregistrovali 2 články z HESU kempů v roce 2016 (články z kempů ZDE, ZDE). HESU je akademie atletky a dvojnásobné mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzany Hejnové. Několikrát do roka pořádá atletické kempy. Na svůj třetí jedu zítra do Sušice. Budu tam do neděle. Moc se těším :-). Potom sem samozřejmě napíšu, jaké to bylo a co jsme dělali.

Teď ještě něco k blogu. Přes školní rok je méně času, takže komentuji vaše blogy v průměru jednou za týden :-). Na všechny, které mám v menu se podívám, jestli tam nepřibyl nový článek, popř. přečtu a okomentuji. Takže snad Vám nevadí, že jsem méně aktivní.

To je pro dnešní článek vše. Je kratší, spíše informativní.
Doufám, že se máte dobře. Zdravím Vás!