Listopad 2018

Kniha VS čtečka

28. listopadu 2018 v 19:50 | Leník |  Z mého života
Ahoj, jak asi víte, moc ráda čtu. Proto jsem si řekla, že napíšu článek o tom, jestli preferuji spíše čtečku, nebo papírovou knihu.
Hodněkrát se mě příbuzní ptali, jestli nechci k Vánocům čtečku. Řekla jsem, že ne. Proč? Sice je čtečka skladnější, lehčí, nemusím knihu všude tahat, ale já mám prostě ráda, když otáčím stránky, mohu si knihu "osahat", vidím, kolik už jsem přečetla stránek apod. Se čtečkou neumím, asi bych se to naučila, ale přirozenější je určitě kniha. Čtečka je něco jako mobil, sice tam je méně jasu, aby to tak nedráždilo oči, ale i tak. Za mě jedině kniha! Jak to máte vy?

K Vánocům jsem si zase objednala nějaké knížky. Na papíře A4 mám napsaných přes 30 knížek, které bych si chtěla přečíst. Vždy, když nějakou knihu ze seznamu vidím v obchodě, podívám se prvně do katalogu naší knihovny, jestli tam náhodou kniha není. Když ne, přeji si ji k Vánocům. Nejsem zase takový hamoun, to ne, ale knížky nejsou zrovna levná záležitost, proto si radši předplatím 160 Kč za rok v knihovně, než abych utrácela peníze za knihu, kterou v ní mohu najít. Jak to máte vy? Čtete?


Co je nového?

22. listopadu 2018 v 20:00 | Leník |  Z mého života
Ahojte, tento článek bude spíše takový informační. Co jsem v poslední době dělala a na co se chystám.
Minulý týden jsem byla 3x na tenise! (Normálně chodím 2x - čtvrtek, neděle). Byla jsem se známou v úterý a pak 2x s trenéry - čtvrtek, neděle. Se známou jsme šly až večer. Před tenisem jsem měla hrozný hlad, tak jsem si dala krajíce chleba. Obrovská chyba! Na tenise jsem nemohla běhat, měla jsem křeče, bylo mi špatně, polil mě studený pot, musela jsem 2x na záchod, no hrůza. To se mi ještě nikdy nestalo. Takže už před sportem nikdy nebudu jíst :D.
Ve čtvrtek se mi na tréninku stala taky jedna zajímavá příhoda. Při forhandu mi rupnul výplet :D. To se mi stalo poprvé. V neděli jsem už měla nový. Krásný, červený <3! Moc se mi líbí :3. Hodí se mi k raketě a potítku (červeno-černé). Takže to jsou takové příhody s tenisem :D. Dnes jsem byla znovu a v neděli jdu také. Moc se těším. Baví mě to a naplňuje :).
Nový výplet

V neděli jsem byla v poledne na koních (ano, po tenise jsem šla ještě na koně :D). Jely jsme s kamarádkou na vyjížďku a zrovna jsme si říkaly, jak bude hezké, až bude sníh. Domů jsem přijela o půl čtvrté. A co se stalo? O půl páté začalo sněžit :D :). První letošní sníh. Sněžilo celý večer, takže napadlo vcelku dost. V pondělí to tálo, ale v úterý odpoledne zase sněžilo. Teď už je ale skoro všechno roztáté :/. Je u Vás sníh?

Včera bylo na naší škole ,,Odpoledne pro páťáky". Ségra Hanča byla v biologii, kde ukazovala malé korýše v mikroskopu. Šla jsem se tam za ní podívat. Akce byla od 15 do 18 hodin. A co se stalo? Nakonec jsem tam zůstala celou dobu :). Dostala jsem úkol - ukazovat dětem filtraci. Na tabletu si ji pak mohli sestavit (stojan, trychtýř s filtračním papírem) a zamíchat v kádince nějakou směs. Biologie a chemie byla dohromady. Bylo to fajn :).
Na obrázku může být: 4 lidé, smějící se lidé
Naše parta :D

Každý rok jezdíme na Vánoce s rodiči do Prahy, abychom se podívali na vánoční Prahu. Tento rok máme tuto akci naplánovanou na 8.12. Nakonec ale pojedeme do Prahy už i tuto sobotu. Proč?
Hanču baví hodně biologie. Psala esej o buňkách a na Karlově Univerzitě ji vybrali, aby v sobotu přijela na seminář, který se koná od 9 do 17 hodin. Budou dělat různé pokusy apod. Mezitím se projdeme s rodiči po Praze. Beru i foťák, tak snad budou nějaké fotky ;).

To je pro dnešní článek vše. Mějte se krásně, ahoj!

Jestli jste ještě nečetli můj článek o letošním atletickém kempu se Zuzkou Hejnovou, klikněte TADY.

HESU kemp Sušice 11.-14.10.2018

19. listopadu 2018 v 21:54 | Leník |  Z mého života
Ahoj, 11.-14.10. jsem se zúčastnila atletického kempu se Zuzkou Hejnovou.
Zuzka Hejnová je česká reprezentantka v běhu na 400 metrů překážek, dvojnásobná mistryně světa. Má svou akademii HESU, se kterou pořádá několikrát ročně atletické kempy. Na kempu jsem byla již potřetí (články z 1. kempu ZDE a z 2. ZDE), ale poprvé čtyři dny. Bývaly od pátka do neděle, tentokrát jsou už od čtvrtka.
Letošní podzimní kemp se konal v Sušici. Popíšu Vám zde každý den.

Podzimní novinky

13. listopadu 2018 v 17:50 | Leník |  Z mého života
Ahoj, minulou neděli se konaly jezdecké závody. Pořádal je náš minulý trenér. Bohužel jsem se nemohla zúčastnit s Juráškem, ale kouknout jsem se přišla. Hned jsem se nabídla, že pomůžu. Dostala jsem úkol měřit čas. Disciplíny byly následující - jízda zručnosti, lidský parkur, křížkový parkur, parkur 60 cm + rozeskakování, Mini-Maxi.
Jedné z disciplín jsem se také zúčastnila. Čeho asi :D? Ano, byl to lidský parkur. Běželo se ve dvojicích. Byla jsem s kamarádkou Luckou. Tráva byla mokrá, tak jsem si vzala holínky :D, ostatní to moc nemuseli řešit, když byli na koních. No, a v holínkách se těžko běhá :D. Na předposlední překážce se mi začaly vyzouvat, ale naštěstí to dobře dopadlo :D. Jak jsme dopadly? Vyhrály jsme :D :D. Dostaly jsme mašličku a čokoládu. Přikládám fotku.

Stužka

Na závody jsem pomáhala dělat diplomy. Nic jsem za to nechtěla, ale holky si nedaly říct. Co jsem dostala? MODEL! Ano, opravdu model :-). Mám své první Papo. Udělaly mi velkou radost :-). Momentálně nemám foťák (foceno mobilem), ale až budu mít, tak se těším, že ho vyfotím. A měla bych mu taky udělat profilek. Nevíte někdo, prosím, co je to za plemeno, Jeife :D? Ještě nemá jméno, přemýšlím nad ním. Ale Hanča hezky nadhodila, že by se mohl jmenovat něco jako Diplom, nebo tak. Když je za diplomy :-))). Co myslíte?

Co ve škole? Blíží se čtvrtletí a učitelé se zase zbláznili :D. Minulý týden byl hrozný. Každý den jsme psali minimálně jednu písemku. Tady pro přehled:
Po - písemky: Český jazyk, Konverzace z angličtiny + čtvrtletní práce z matematiky
Út - Zeměpis
St - Fyzika, Společenské vědy
Čt - Angličtina, Matematika
Pá - Dějepis, Němčina
Včera a dnes jsme taky psali, ale už jich bylo o hodně méně. Takže z každého předmětu máme napsanou písemku za poslední 2 týdny :D. No jo, přijde vysoká, nemám si na co stěžovat :D, ale stejně :D... Zítra je porada učitelů a ve čtvrtek rodičák. Ale nebojím se. Nemám se školou problém. Nikdy na mě nebyla stížnost :-).
O víkendu jsem si po dlouhé době sedla ke čtení. Moc jsem se na to těšila.
Jak se máte Vy? Doufám, že dobře a u dalšího článku na viděnou!

Rajhrad a Brno

6. listopadu 2018 v 18:13 | Leník |  Z mého života
Ahoj, před měsícem (přesněji 16.10.) jsme se školou navštívili Brno. O Gaudeamu jsem už psala, ten se konal také v Brně, ale týden předtím jsme tam byli také. Takže 2 týdny a 2x návštěva Brna se školou :D.